вологість:
тиск:
вітер:
Самбірська міська рада сплатить понад 5,2 млн грн за забруднення землі хімічними речовинами
Господарський суд Львівської області зобов’язав стягнути з Самбірської міської ради збитки за забруднення та засмічення земельних ділянок. Міська рада має сплатити понад 5,2 млн грн на користь державної екологічної інспекції у Львівській області.
За матеріалами справи , у грудні 2022 року було встановлено факт забруднення трьох земельних ділянок, суміжних з полігоном твердих побутових відходів, які є у власності Самбірської міської ради. Державна екологічна інспекція провела відбір проб ґрунтів. Експертиза підтвердила, що на території, де були відібрані зразки, виявили завищений вміст хімічних речовин: сульфати, нітрати, залізо, кадмій, марганець, цинк, свинець, кобальт, хром та фосфор.
Лише важливі новини – підписуйся на наш WhatsApp-канал
У ході оцінки завданої шкоди встановлено, що збитки від засмічення перевищують 4,8 млн грн, а забруднення ґрунтів завдало додаткових збитків на суму 451,6 тис. грн. Слідство встановило, що земля, яка зазнала забруднення, належить Самбірській міській раді та розташована в міських межах. Відповідно, саме міська рада несе відповідальність за збереження цієї території від засмічення та забруднення.
Господарський суд задовольнив позов Львівської обласної прокуратури і зобов’язав стягнути з Самбірської міської ради понад 5,2 млн грн збитків, завданих державі через забруднення та засмічення земельної ділянки побутовими відходами. Також з неї стягнуть 63 тис. грн судового збору. Це рішення може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів.
Джерело: zaxid.net
Новини рубріки
Підсанкційний виробник «Моршинської» торік отримав понад 3 млрд грн доходу
24 червня 2026 р. 15:36