Львів прощається з трьома захисниками: вченим, ветераном АТО та військовим лікарем

24 червня 2026 р. 17:34

24 червня 2026 р. 17:34


25 червня Львів попрощається з трьома загиблими воїнами — Євгеном Бучмою, Олексієм Голіковим та Володимиром Барботьком. Церемонія розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, а вже о 11:30 на площі Ринок відбудеться загальноміське прощання.

Олексія Голікова та Євгена Бучму поховають на Личаківському кладовищі, на полі почесних поховань №87 по вулиці Пасічній. Місцем останнього спочинку Володимира Барботька стане Голосківське кладовище, поле №34-В, пише ЛМР .

**Євген Бучма** навчався у львівському ліцеї №46 імені В’ячеслава Чорновола, після чого здобув фах бухгалтера у Львівському професійно-технічному училищі. Проходив строкову службу в армії, а в цивільному житті працював на Львівському хлібокомбінаті. Рідні згадують його як добру, чуйну й надійну людину — спокійну за вдачею, уважну до інших. Євген любив читати, збирати гриби та їздити на велосипеді.

Він був учасником Антитерористичної операції на сході України. Після початку повномасштабного вторгнення захищав країну на Луганському напрямку — спочатку у складі 103-ї окремої бригади територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького, а згодом у 3-му прикордонному загоні імені Героя України полковника Євгена Пікуса Державної прикордонної служби. Був нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» та почесною відзнакою «Учасник бойових дій». Після нього залишилися дружина, мати, брат і сестра з родинами, похресник.

**Олексій Голіков** походив із Донеччини — закінчив із відзнакою школу в Селидовому, потім здобув вищу освіту в Донецькому національному технічному університеті за спеціальностями «Гірництво» та «Збагачення корисних копалин», отримавши ступінь магістра. У 2013 році йому присвоїли науковий ступінь кандидата технічних наук. Олексій поєднував виробничу й наукову діяльність: керував підрозділами на Центральній збагачувальній фабриці «Україна», викладав як доцент кафедри в університеті, а пізніше працював головним спеціалістом на збагачувальній фабриці «Свято-Варваринська».

Рідні описують його як щиру, інтелігентну й ерудовану людину, яка постійно прагнула до розвитку. Олексій писав вірші, захоплювався інструментальною музикою та спортом, був надійною опорою для близьких. У 2023 році він добровільно став до лав армії та воював на Донецькому й Дніпропетровському напрямках у складі 23-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ. Нагороджений медаллю «За оборону рідної держави». Після нього залишилися мати, брат із родиною та дядько.

**Володимир Барботько** навчався у Львівській школі №35, а потім здобув медичну освіту, ставши лікарем-офтальмологом. Військовій службі він присвятив понад 39 років, обіймаючи офіцерські посади у військово-медичних закладах і військових частинах Збройних сил України. Рідні характеризують його як життєрадісного, турботливого й оптимістичного чоловіка, який завжди був готовий допомогти. У вільний час він захоплювався риболовлею, збирав гриби, грав на гітарі та клавішних, любив готувати. Після нього залишилися двоє синів із родинами та брат.

Львів прощається з трьома захисниками: вченим, ветераном АТО та військовим лікарем

Джерело: inlviv.in.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua