До Винник прокладають новий каналізаційний колектор: виконано 74% робіт

24 червня 2026 р. 23:19

24 червня 2026 р. 23:19


ЛМКП «Львівводоканал» продовжує будівництво нового напірного каналізаційного колектора до м. Винник. Станом на зараз змонтовано близько 10 км трубопроводу діаметром 400 мм, що становить 74% від загальної запланованої довжини.

На підприємстві зазначають, що після завершення проєкту система водовідведення працюватиме стабільніше, знизиться ризик аварій, а також з’явиться додатковий резерв потужності для подальшого розвитку Винниківської громади.

Будівництво колектора розпочали ще до повномасштабної війни, однак через пандемію COVID-19, а згодом і воєнні події темпи робіт зменшилися. Повноцінне відновлення робіт відбулося з 2024 року. Проєкт реалізують поетапно за кошти Інвестиційної програми підприємства.

Усі роботи виконує власна служба каналізаційного господарства ЛМКП «Львівводоканал» без залучення підрядних організацій, що дозволяє скоротити витрати. Загалом на реалізацію проєкту вже спрямовано понад 31,8 млн грн .

Наразі фахівці працюють на черговій ділянці, де триває прокладання труб та монтаж необхідних елементів мережі. Роботи ведуться у лісистій місцевості із залученням спеціальної техніки.

Загальним проєктом передбачено будівництво двох гілок напірного колектора загальною протяжністю 13,6 км . У «Львівводоканалі» підкреслюють, що завершення робіт посилить надійність системи водовідведення та створить запас пропускної спроможності для зростання Винниківської громади.

До Винник прокладають новий каналізаційний колектор: виконано 74% робіт

Джерело: golossokal.com.ua