Львівські медики врятували ногу 24-річній молдаванці, якій загрожувала ампутація

25 червня 2026 р. 12:48

25 червня 2026 р. 12:48


Лікарі львівської лікарні святого Луки врятували від ампутації ногу 24-річній громадянці Молдови, яка переїхала до Львова працювати в ІТ-сфері. Через раптове утворення тромбів у дівчини виникла загроза втрати кінцівки та навіть життя

Як повідомили у медзакладі, у пацієнтки тромби повністю перекрили венозну систему лівої ноги та поширилися до клубових вен у тазовій ділянці. Через це розвинувся гострий компартмент-синдром — небезпечний стан, за якого через порушення відтоку крові швидко зростає тиск у тканинах і виникає ризик відмирання м’язів.

Спочатку дівчина відчула біль у лівій нозі, який згодом минув. Однак наступного дня біль повернувся, а кінцівка почала швидко набрякати, синіти та ставати холодною. Вона одразу звернулася до лікарів.

Медики діагностували у пацієнтки флеботромбоз та тромбофлебіт лівої нижньої кінцівки — повну закупорку глибоких і поверхневих вен. Стан був критичним: існувала загроза ампутації ноги на рівні кульшового суглоба, а також розвитку ниркової недостатності, сепсису та смерті.

Вже через пів години після звернення дівчину доправили в операційну. Хірурги виконали декомпресійну фасціотомію — розсікли оболонки навколо м’язів, щоб знизити тиск і відновити кровообіг. Паралельно пацієнтці розпочали антикоагулянтну терапію для боротьби з тромбами.

Згодом лікарі провели пластику пошкоджених ділянок. Їм вдалося зберегти кінцівку, а під час обстежень встановили причину небезпечного стану — у дівчини виявили спадкову тромбофілію, тобто генетичну схильність до утворення тромбів.

Нині пацієнтка почувається добре та продовжує спостерігатися у спеціалістів.

Львівські медики врятували ногу 24-річній молдаванці, якій загрожувала ампутація

Джерело: westnews.info (Львів)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua