вологість:
тиск:
вітер:
Директор приватної школи у Львові опублікував дискримінаційний допис
Директор львівської приватної школи «Ерудит» Володимир Огура, у минулому керівник міського управління освіти, написав у фейсбуці пост, в якому присутні секстистські, гомофобні та інші висловлювання. Керівник освітнього закладу написав власні вимоги до педагогів, які хочуть працювати в його школі, супроводжуючи публікацію емоційними і оцінювальними характеристиками людей з нестандарною зовнішністю, сексуальною орієнтацією, релігійною приналежністю. Його публікація викликала велике обурення у мережі.
У пості за 26 червня Володимир Огура перелічує випадки зі своєї практики, коли він відмовляв кандадатам на посади вчителів у його приватній школі. Він розповів, що відхилив кандидатури феміністки, лесбійки, мусульманки, педагогинь із пірсингом і татуюваннями саме через ці критерії.
« Хочете працювати в мене в школі? Ніяких тату, кольорового волосся, металевих штук на тілі, релігійних ознак, сексуальної приналежності, чи політичних вподобань. Такі правила. Хто встановив? Я! Ферштейн? », – підсумував автор поста. Водночас у коментарях до свого посту пояснив свою позицію, що текст не про школу, а про тих, хто намагається з усіх сил вдавати максимальну толерантність до всього.
Скріни публікації Володимира Огури фейсбуці
Текст педагога супроводжується образливою лексикою: «дурепа», «закомплексована дівиця», «невдаха», лайливими та неполіткоректними етнонімами («жид», «циган», «негр»).
Ця публікація викликала шквал обурення, коментарів і репостів. Провідна гендерна експертка, голова ГО «Експертний ресурс Гендер в деталях» Тамара Злобіна зазначила , що директор школи зібрав всі можливі стереотипи, мову ненависті, зневаги і зверхності.
« Страшно подумати, які цінності ця школа передає дітям. І про безпеку дітей в ній, якщо директор дозволяє собі стільки агресії публічно. Що він тоді робить приватно? », – написала Тамара Злобіна.
ZAXID.NET звернувся за коментарем до Володимира Огури. Він вважає, що його пост не містить жодної дискримінації, він «просто поділився своїми думками», досвідом, який спостерігає у своїй школі. Директор школи протестує не проти специфічних вподобань чи ідеології, а саме проти публічного їх прояву.
«Ліві ідеї, які сильно захопили світ – не просто пропагуються, а часом насаджуються, мені не подобаються, бо змушують викривлювати реальність. Коли люди мають бажання проявити активну позицію, це неправильно, а будь-яка пропаганда є шкідлива», – стверджує директор школи.
Він зазначив, що школа встановила однакові правила і для вчителів, і для учнів, які є обовʼязковими для виконання.
«Всі викладачі ходять у формі, заборонені прикраси, вияви релігійних і політичних уподобань. Вчителі, котрі навчають дітей, подають приклад якості, поведінкових характеристик, почуття такту, шарму. Діти це переймають, і це частина виховного процесу. А приклад для наслідування треба передавати в хорошій якості. Наша структура переконана в тому, що більш консервативний, натуральний вигляд є вищою якістю, аніж той, що не натуральний. Ми маємо право так вважати і я не хочу, щоб мене через це дискримінували», – прокоментував Володимир Огура.
Львівʼяни закликають міський департамент освіти відреагувати на цей пост директора школи. Проте ліцензію на діяльність шкіл видає обласна адміністрація. Керівник Департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска у коментарі ZAXID.NET зазначив, що допис Огури схожий на приховану рекламу школи. Проте, на його думку, таких висловлювань надалі може бути більше, тому що з чинного освітнього законодавства вилучили поняття виховання, зокрема цінностей, як складової освіти.
«Директор в такий спосіб висловився, якими цінностями керується його школа. Але багатьом батькам може сподобатися такий підхід. І поки держава не врегулює на законодавчому рівні те, що є в концепціях і стратегіях, і не внесе у законодавство, яким має бути виховання, ми всі будемо робити вигляд, що ми тільки навчаємо дітей і даємо їм знання», – зазначив Олег Паска.
Він додав, що всі заклади загальної середньої освіти – і приватні, і комунальні, працюють на основі ліцензії, яку видає обласна адміністрація. Державна служба якості освіти може провести моніторинг навчального процесу і, якщо в неї будуть зауваження, вона може звернутися щодо позбавлення ліцензії. Проте вона буде перевіряти насамперед навчальний, а не виховний процес, наголосив посадовець. Також на такі субʼєктивні заяви директора школи може відреагувати уповноважений з прав людини.
До слова, українське законодавство у сфері праці забороняє будь-яку дискримінацію. Згідно зі статтею 2-1 Кодексу законів про працю заборонена дискримінація залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації та інших.
Нагадаємо, у квітні 2011 року Володимира Огуру призначили керівником управління освіти Львівської міської ради. Проте вже в серпні зʼясувалося, що його диплом 1998 року Львівського університету ім. Франка за спеціальністю «Фінанси і кредит» фальшивий. Після цього його звільнили і судили за підроблення документів. Проте суд звільнив його від кримінальної відповідальності згідно з поданою ним заявою про амністію. Зараз Володимир Огура стверджує, що має педагогічну освіту і сам викладає у школі.
Джерело: zaxid.net
Новини рубріки
У Пужниках на Тернопільщині не виявили масового поховання поляків
27 червня 2026 р. 19:06
У Львові розробляють концепцію реконструкції вулиці Юрія Руфа
27 червня 2026 р. 17:00
Новороздільська громада зустріла кортеж із тілом воїна Романа Надорожного
27 червня 2026 р. 17:00