Данія надасть Україні ще 45 танків

19 вересня 2023 р. 15:43

19 вересня 2023 р. 15:43


Данія надасть Україні ще 45 танків. До цього числа увійдуть 30 танків Leopard 1 та 15 Т-72. Коли буде здійснена поставка поки не відомо.

Про це заявив міністр оборони Трулс луна Полсен, пише Al Arabia News .

Ідея нових 15 танків Т-72ЕА полягає в тому, що, на відміну від танків Leopard, які вже дарує Данія, вони можуть бути негайно включені до складу Збройних сил України.

Адже для використання танків Leopard українським військовим потрібна додаткова підготовка, а з новими танками Т-72ЕА у цьому немає необхідності.

Раніше повідомлялося, що Данія готує новий пакет військової допомоги для України на суму 5,8 млрд данських крон (близько 830 млн доларів – прим.). До нього увійдуть танки, бойові машини піхоти, танкові боєприпаси і зенітні знаряддя.

В березні 2022 року президент України, виступаючи перед парламентом Данії, закликав країну взяти «шефство» над Миколаєвом після завершення повномасштабної війни, розв’язаної Росією.

Наприкінці серпня минулого року міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич і міністр у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінг Мьоллер Мортенсен підписали меморандум про співпрацю. Меморандум передбачає спільну роботу над формуванням проєктів реконструкції та залученням інвесторів із різних країн до відновлення Миколаєва.

В січні 2023 року в Миколаєві відбулася зустріч представників Данії та України з приводу планування подальшого відновлення міста.

3 липня міністр Королівства Данія оголосила новий пакет допомоги для Миколаївської області.

У вересні після зустрічі з прем’єр-міністром Метте Фредеріксен президент Володимир Зеленський анонсував відкриття в Миколаєві офісу посольства Данії в Україні.

Наразі відомо, що близько 60% допомоги, яку Данія спрямовує до України, надходить в Миколаїв та Миколаївську область.

На щорічному форумі видавництва «Юридична практика» Business & Legal Infrastructure Forum посол Данії в Україні заявив про бачення післявоєнної відбудови Миколаєва з дружніми умовами для пішоходів, велоінфраструктурою.

Перебуваючи в Миколаєві, посол пояснив, що Данія після закінчення повномасштабної війни допоможе Миколаєву відновити та модернізувати потужності кораблебудування.

Крім того, Данія буде відбудовувати ліцей імені Миколи Аркаса зі збереженням його автентичного вигляду. Станом на вересень 2023 року українські архітектори представили Оле Егбергу Міккельсену варіанти відбудови.

Ще один навчальний заклад, який відбудують данці, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК). Посол королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен впевнений, що це відродить Миколаїв, як «місто кораблебудування» .

Посол також підтримав ідею створення в Миколаєві данського кварталу або парку , проте на сьогодні це питання поки що залишається на стадії ідеї.

Данія надасть Україні ще 45 танків

Джерело: nikvesti.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua