вологість:
тиск:
вітер:
Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії: пояснює МОЗ
Військовослужбовець може оскаржити висновки ВЛК, якщо він вважає, що у ньому не відображений справжній стан його здоров’я. Зробити це можна у досудовому порядку та через суд.
Пояснює Міністерство охорони здоров’я.
«Краще починати оскаржувати рішення з досудового порядку: і лише, якщо це не матиме позитивного результату, звернутися до суду», — пишуть з Міністерства.
Щоб оскаржити рішення військово-лікарської комісії в досудовому порядку, необхідно:
- Написати заяву/скаргу особи щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
- Долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).
- Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.
За результатом розгляду скарги ВЛК переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, який і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).
- Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
- Оскаржити рішення ВЛК виключно за медичними показниками неможливо, адже це не входить до компетенції суду. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.
- Також він може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити.
Раніше ми писали: мешканець Первомайська, ветеран кількох воєн Андрій Шарий з дитинства мріяв бути військовим . Він став на захист України у перші дні війни. Півроку тому переніс трансплантацію нирок. Ледве вижив, проходить реабілітацію, але вже планує повернення до служби. Ми поговорили з ним, чому війна з росією була неминуча, та чому дітей у школах не потрібно вчити марширувати та стріляти.

Новини рубріки

Як зрозуміти, що косметика справді працює, а не просто зволожує?
10 травня 2025 р. 21:31

Хроніка правопорушень у Південноукраїнську: дитина без нагляду, погрози ножем, підпал та бійка
10 травня 2025 р. 10:18