За три місяці 45 випадків домашнього насильства: як у Південноукраїнську допомагають постраждалим

01 квітня 2025 р. 14:54

01 квітня 2025 р. 14:54


За перший квартал 2025 року в Південноукраїнську зафіксовано 45 випадків домашнього насильства, про це йдеться на офіційному сайті міста. Більшість постраждалих - жінки, серед яких є особи похилого віку, а також діти. Фахівці структурного підрозділу Южноукраїнського міського центру соціальних служб «Денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства» здійснили понад 40 виїздів, надаючи допомогу потерпілим і працюючи з кривдниками.

Домашнє насильство в цифрах

Із 45 випадків насильства 42 сталися в Південноукраїнську та 3 - у селах громади. Вражає той факт, що більшість постраждалих - жінки (34 особи), серед яких 18 віком від 18 до 59 років і 5 жінок старше 60 років.

Не менш важливою є статистика щодо чоловіків: 4 постраждалі особи віком 60+, а також 6 дітей, які стали жертвами насильства у трьох різних сім’ях. Це свідчить про те, що домашнє насильство не залежить від віку чи статі та завжди потребує негайного втручання.

Як працює мобільна бригада?

Фахівці здійснили 44 планові виїзди та 1 екстрене реагування на випадки насильства. Крім того, мобільна бригада працює з кривдниками, пояснюючи їм наслідки їхніх дій та відповідальність за домашнє насильство відповідно до законодавства України.

Загалом, за результатами роботи бригади, 11 сімей виявили бажання самостійно впоратися з проблемою або зменшити рівень насильства.

Допомога для дітей та соціальний супровід

Особливу увагу приділяють сім’ям з дітьми. Наразі 9 таких сімей отримують послугу соціального супроводження, що включає комплексну допомогу для подолання наслідків насильства. Соціальні працівники не лише допомагають вирішувати кризові ситуації, а й надають постійну підтримку в процесі реабілітації.

Екстрене втручання: реабілітація постраждалих

В одній із екстрених ситуацій жінка похилого віку була госпіталізована до терапевтичного відділення, де отримала необхідну медичну допомогу після випадку домашнього насильства. Після лікування її перевели до Обласного центру соціально-психологічної допомоги.

Що робиться для запобігання насильству?

Окрім надання допомоги постраждалим, важливим напрямом роботи є робота з кривдниками. Южноукраїнський міський суд направив 6 осіб до Південноукраїнського міського центру соціальних служб для проходження спеціальної програми корекції поведінки. З них 3 особи вже розпочали заняття з практичним психологом. Суд визначив терміни проходження програми від 3 до 6 місяців.

Раніше ми писали про те, що Південноукраїнськ отримав новий автомобіль для швидкого реагування на випадки насильства .

Реклама

За три місяці 45 випадків домашнього насильства: як у Південноукраїнську допомагають постраждалим

Джерело: yuzhkanews.city