вологість:
тиск:
вітер:
Що нового очікує на українців з 1 квітня 2025 року. Основні зміни та новації
Починаючи від 1 квітня 2025 року в Україні починає діяти низка змін, які стосуються багатьох сфер життя. Що саме станеться нового та зміниться від сьогодні, розбираємось разом із Гард.City.
Перерахунок і підвищення пенсій
Для пенсіонерів, які продовжують трудову діяльність, у квітні відбудеться перерахунок пенсій.
Йдеться про такі категорії громадян:
- після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та заробили не менше 24 місяців страхового стажу після призначення чи попереднього перерахунку пенсії;
- після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули менше ніж 24 місяці страхового стажу, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії минуло не менш ніж два роки.
Право на перерахунок визначатимуть за наявним страховим стажем, який є в людини станом на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок.
Перерахунок не поширюється на пенсіонерів, яким призначили пенсію за вислугу років та які не досягли 60 років.
Ціни на комуналку
Від 1 квітня 2025 року тарифи на електроенергію, газ, гарячу воду та опалення в Україні не зміняться . У квітні, окрім того, завершать опалювальний сезон.
- до кінця квітня тариф на електроенергію для побутових споживачів залишається на рівні 4,32 грн/кВт-год.
- для споживачів, які користуються електроопаленням, діятиме пільгова ставка — 2,64 грн/кВт-год, якщо споживання не перевищує 2000 кВт/год на місяць.
- ціни на опалення, гарячу воду та газ у квітні не зміняться. Все тому, що діє мораторій на підвищення тарифів, який запровадили на час воєнного стану.
- газ для побутових споживачів клієнтів «Нафтогазу», у квітні коштуватиме 7,96 грн/куб. м. У решти постачальників ціна коливатиметься від 7,79 грн до 9,99 грн/куб.м.
Нові правила бронювання
Дія відстрочок, які оформили заброньованим працівникам до 1 грудня 2024 року, закінчується 31 березня.
Отже, починаючи від квітня 2025 року, для критично важливих підприємств «швидке бронювання» більше не діятиме і відновлюється стандартний термін бронювання в «Дії» — 72 години .
Оскільки бронь, надана за старими правилами, до 31 березня залишалась чинною, для перебронювання спершу потрібно було анулювати стару бронь.
Критично важливі підприємства мають можливість здійснювати цю процедуру кожні 5 днів.
Зміни у ВЛК
У квітні постанови ВЛК оформлюватимуть онлайн в електронному форматі.
За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, це дозволить військовозобов’язаним не йти з постановою про придатність чи не придатність до ТЦК.
Зокрема, інформацію в електронному вигляді надсилатимуть одразу до реєстру «Оберіг» і вона відображатиметься в додатку «Резерв+».
Всі документи, які видавали раніше, також будуть чинними. За бажанням, рішення ВЛК можна буде отримати також у паперовому вигляді.
Завершення дії ліміту на карткові перекази
Від 1 квітня 2025 року завершується дія тимчасового ліміту в розмірі 150 тисяч гривень на місяць для переказів між картками фізичних осіб.
Національний банк запровадив його від 1 жовтня 2024 року на півроку.
Ліміт стосувався лише вихідних переказів між фізособами в межах одного банку (з картки на картку). Та ця норма не поширювалась на волонтерів, осіб з підтвердженим доходом понад 150 тисяч гривень, а також на внутрішні перекази між власними рахунками клієнта та перекази юрособам.
Здорожчання тютюну
У квітні набуде чинності новий закон, який підвищує акцизний податок на тютюнові вироби.
Після зростання акцизів ціна за пачку цигарок може зрости на 40 гривень. Водночас у Центрі економічної стратегії зауважують, що підвищення становитиме 20–25 гривень.
До 31 грудня 2025 року акциз на 1000 штук має становити 78 євро. Акциз має становити 60% вартості пачки. Отже, мінімальна вартість сигарет із фільтром становитиме 117,78 грн.
Наразі вітчизняні сигарети з фільтром за даними Держстату у середньому коштують 96,79 грн. Отже, пачка цигарок має здорожчати щонайменше на 21 грн. На цьому зростання ціни не зупиниться .
Старт сезону «тиші»
Від 1 квітня до 15 червня в Україні стартує щорічний «сезон тиші», який передбачений законом «Про тваринний світ» для охорони тварин під час масового розмноження.
Норма стосується всіх, хто веде господарську діяльність у лісах, степах та біля водойм або перебуває на цих територіях.
У цей час у природі відбувається цвітіння первоцвітів, народження дитинчат у багатьох диких тварин, шлюбний період у рисі та деяких птахів, пробудження від сплячки земноводних і плазунів, нерест багатьох риб та пошук нових територій у молодих бобрів.

Новини рубріки

КАБам — капець? У НАТО тестують «розумні» дрони та ШІ для їх перехоплення
02 квітня 2025 р. 17:17

Півстоліття історії Південноукраїнська: як змінювалося місто. Дивіться архівні фото
02 квітня 2025 р. 16:50

Мінливий квітень на Первомайщині: від весняного тепла до заморозків
02 квітня 2025 р. 16:44