вологість:
тиск:
вітер:
Рожевий мікромісяць: коли спостерігати квітневу повню
Квітнева повня 2025-го має цікаву назву: Рожевий мікромісяць. Чому вона так зветься і коли спостерігати, дізнався Гард.City.
Коли настане повня і що таке мікромісяць
Якщо не завадить хмарність, побачити квітневу повню можна буде у ніч з 12 на 13 квітня. Утім, для спостерігачів із Землі Місяць виглядає круглим за добу до та після настання повні.
Дещо пізніше, а саме о 22:49 GMT 13 квітня (01:49 за Києвом 14 квітня), Місяць досягне апогею, тобто тієї точки, де він розташований найдалі від Землі. Коли повня відбувається поблизу апогею, її класифікують як мікромісяць — протилежність супермісяцю. Оскільки ця повня відбувається приблизно за 22 години до апогею, Місяць виглядатиме трохи меншим і тьмянішим, ніж зазвичай.
Чому квітневий Місяць Рожевий
Було б цікаво побачити Місяць кольору квітучих сакур, проте нічне світило буде свого звичайного кольору. Насправді назва походить від раннього весняного цвітіння польових квітів, що походять зі сходу Північної Америки, відомого як флокс повзучий або флокс моховий. Ця квітка, яку часто називають «рожевим мохом», розквітає у квітні, від неї й походить назва, квітневої повні, пише Альманах Старого фермера.
Також цей місяць цьогоріч визначає дату Великодня, адже християни святкують Великдень у першу неділю після першого повного місяця, який настає після весняного рівнодення.

Новини рубріки

Оксана Семенова з Панкратового вдруге на п'єдесталі: ІІІ місце на конкурсі «Материнська пісня»
08 квітня 2025 р. 13:08

Чи врятуємо Бузький Гард? Стартували громадські слухання щодо добудови Ташлицької ГАЕС
08 квітня 2025 р. 13:07