НМТ-2025: головне, що потрібно знати вступникам

15 квітня 2025 р. 14:34

15 квітня 2025 р. 14:34


Цьогоріч понад 312 тисяч вступників зареєструвалися для участі у Національному мультипредметному тесті - ключовому етапі для вступу до вищих навчальних закладів. Особливістю 2025 року є те, що 20 тисяч учасників складатимуть НМТ за кордоном, а тимчасові екзаменаційні центри з’являться у 33 країнах, серед яких - Польща, Німеччина, Хорватія, США та Канада. Про всі особливості цьогорічного тестування розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Коли і як проходитиме тестування?

Основна сесія НМТ-2025 триватиме з 14 травня по 25 червня. Для тих, хто не зможе скласти тест у цей період - передбачена додаткова сесія з 14 по 25 липня.

Тестування триватиме 4 години та складатиметься з чотирьох предметів:

  • Українська мова - 30 завдань
  • Математика - 22 завдання
  • Історія України - 30 завдань
  • Предмет на вибір (іноземна мова, біологія, хімія, фізика, географія або українська література) - до 32 завдань

Зверніть увагу: у 2025 році історія України охоплює весь шкільний курс, а не окремі теми, як у попередні роки.

Що робити у разі повітряної тривоги?

Якщо під час тестування пролунає сигнал тривоги - іспит негайно зупиняється, а учасників переводять в укриття. Якщо тривога триває понад 2,5 години, тестування можуть перенести. У такому випадку учасник матиме право повторно зареєструватися на додаткову сесію. Проте, за словами освітян, багато абітурієнтів воліють завершити тест у той самий день - навіть якщо це означає перебування в пункті тестування до 8 годин.

За що можуть анулювати результати?

Порушення правил тестування суворо карається - результати анулюють без права повторного складання в цьому році. Причини для анулювання:

  • списування або підглядання;
  • розмови під час тесту;
  • невиконання вказівок інструкторів;
  • наявність мобільного телефону, навушників, флешки, смартгодинника — навіть якщо пристрої не використовуються.

Для виявлення заборонених предметів застосовуватимуть металошукачі та відеоспостереження. Камери фіксуватимуть порушення, а в аудиторіях працюватимуть спостерігачі від Українського центру оцінювання якості освіти.

Чи повернеться ЗНО у традиційному форматі?

Поки в Україні триває повномасштабна війна, повернення до звичного ЗНО не планується. Основна причина - безпекова ситуація та велика кількість абітурієнтів за кордоном або в тимчасово окупованих регіонах. Важливо забезпечити єдину дату іспиту, щоб усі учасники перебували в рівних умовах.

Раніше на сайті ЮжкаNews.City ми писали про різноманітні аспекти освіти в Південноукраїнську, зокрема про перехід закладів освіти на змішану форму навчання у 2024/2025 навчальному році через епідеміологічну ситуацію.

В умовах війни та карантину були розглянуті питання щодо адаптації освітнього процесу, зокрема в ліцеях міста , а також про значні досягнення Южноукраїнської дитячо-спортивної школи , де підготовлено спортсменів міжнародного класу. Крім того, активно висвітлювалися культурні та спортивні ініціативи , що сприяють розвитку молоді в місті.

Реклама

НМТ-2025: головне, що потрібно знати вступникам

Джерело: yuzhkanews.city