вологість:
тиск:
вітер:
Вони захистили світ від наслідків ядерної катастрофи на ЧАЕС
Напередодні 39-ї річниці з дня аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, південноукраїнські ліквідатори зустрілися в ІКЦ «Імпульс» на запрошення ради ветеранів-атомників.
На зустріч зібралися більшість із 55 чорнобильців-пенсіонерів, колишніх працівників ВП ПАЕС, що перебувають на обліку у ветеранській організації. Серед них і голова міського осередку Всеукраїнської ГО «Союз Чорнобиль Україна» Тамара Остапенко, яка у 1986 році була евакуйована з Прип’яті та має 22-річний стаж роботи в цеху дезактивації.
Автор:
Лариса Мініна
Голова ради ветеранів ПАЕС Микола Сидоров зазначив, що коли через аварію пошкодилася зона реактора на Чорнобильській АЕС, і стався викид ядерного палива, фахівці та добровольці з усіх куточків країни направили зусилля на ліквідацію наслідків техногенної катастрофи.
Автор:
Лариса Мініна
Щодо ВП ПАЕС, то у складі десанту на ЧАЕС було відряджено 180 людей у 1986-1987 рр. та 15 – у 1988-у. Це працівники відділу радіаційної безпеки, цеху дезактивації та цеху централізованого ремонту, автотранспортного підприємства. Після аварії наше місто прийняло 738 чорнобильців, надавши їм 277 квартир.
Відомо, що у 2001 році на АЕС працювало 334 особи, які відносяться до категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС. Хтось вийшов на заслужений відпочинок. Когось вже немає в живих. Їх пам’ять присутні вшанували хвилиною мовчання.
Першими серед ліквідаторів були розвідники-дозиметристи. Вони складали карту радіаційної обстановки, прокладали найбільш безпечні маршрути для енергетиків, будівельників, шахтарів, монтажників, військових тощо.
Ліквідатор 1 категорії Юрій Рубан має 26-річний стаж роботи на атомній станції. На пенсію пішов з посади старшого інспектора радіаційної безпеки служби відомчого контролю ВП ПАЕС. У перші дні аварії на ЧАЕС був у складі десанту розвідників. Виступ на зустрічі він розпочав з того, що прочитав свій вірш, присвячений «Друзям-чорнобильцям». Також Юрій Рубан поділився спогадами про відрядження на ЧАЕС, деталями, «про які не пишуть у пресі».
Фахівець з великим досвідом наголосив, що у випадку радіаційної небезпеки для профілактики не треба випивати цілу склянку йоду з аптеки, чи ковтати жменю пігулок калію йодиду. Достатньо двох пігулок на добу або 2-3 крапель на шматочок цукру для дорослого і однієї краплі – для дитини.
Автор:
Лариса Мініна
Активістка та членкиня ради ветеранів-атомників Галина Пономарьова запросила усіх ліквідаторів записати свої спогади для історії, а редакторка газети «Контакт» та сайту ЮжкаNews.City , яка теж була на зустрічі, пообіцяла опублікувати ці спогади.
Автор:
Лариса Мініна
Про наболіле виступів Володимир Круць – ліквідатор та колишній майстер цеху теплових і підземних комунікацій з 31-річним стажем роботи на АЕС. Він поскаржився: дуже важко отримати талон, щоб потрапити до лікаря та запропонував звернутися до влади з цього приводу.
Автор:
Лариса Мініна
На закінчення кожен ліквідатор отримав певну матеріальну допомогу від ради ветеранів із коштів, що надійшли від працюючих атомників згідно благодійної акції «Ветеран». Це хороша підтримка в умовах, коли допомога чорнобильцям від держави поступово зменшується.

Новини рубріки

До річниці аварії на ЧАЕС: нова монета серії «Чорнобиль. Відродження» введена в обіг
26 квітня 2025 р. 08:10

Що таке Stage 1, 2, 3 у тюнингу автомобілів та як це впливає на вживані авто Київщини
25 квітня 2025 р. 19:22

Криза компромісів: міськрада не з першого разу ухвалювала ключові рішення на 59 сесії
25 квітня 2025 р. 18:03