«Вважаєте, що ми єнотонуті? Але саме любов до тварин робить більш людяними»: родина з єнотами

28 травня 2025 р. 09:57

28 травня 2025 р. 09:57


У когось вдома живуть котики, хтось заводить собаку, а в цій українській родині на Дніпропетровщині живуть досить незвичайні улюбленці. Пухнасті смугастики Буба, Жужик, Плюшик і Бусинка вже підкорили своєю чарівністю тисячі підписників у соцмережах, тож нумо познайомимося із ними ближче. Цікавинки про єнотів зібрав для вас Гард.City.

Зачаровують не тільки смугасті хвостики, але й файна українська, якою озвучує контент авторка відео і «матуся» єнотів Юлія Базя. Родина з єнотами має тисячі підписників у ТікТок, фейсбуці та сотні читачів в інстаграм, а також канал на ютубі. Тож познайомимося із кожною пухнастою особистістю.

«Любов до тварин робить нас більш людяними»

Всього єнотів у родині живе четверо: хлопчики Буба, Жужик, Плюшик і дівчинка Бусинка. Про них розповідає пані Юлія у себе на сторінці.

« З нами Буба живе 2 роки. Ми його купили в розпліднику. Це був абсолютно свідомий вибір. Тоді манюсіку був один місяць, його вага була 600 грамів. Бубу я вигодовувала з пляшечки дитячою сумішшю, тому він вважає мене своєю мамкою й нині.

Він смішний, веселий, грайливий, добрий, лінивий і любить цілуватися.

«Вважаєте, що ми єнотонуті? Але саме любов до тварин робить більш людяними»: родина з єнотами

Його характер я вивчила на всі 100, тому цілую його і не боюся, що може вкусити », — розповідає господарка єнотів.

Жужика родина забрала із зоопарку, він тоді був зовсім дикий і наляканий. Нині Жужик вже навчився довіряти людям і дає себе почухати. « Коли ми його везли, він розідрав нам вольєр: розігнув металеві прути. Він дивився скаженими очима, боявся людей і хотів постійно утекти. Коли він опинився поруч із Бубою, то постійно ховався у куток і не давав підійти до нього навіть на два метри.

Десь через рік Жужик почав підходити до нас, зараз дає себе гладити, чухати, може навіть сісти поруч.

«Вважаєте, що ми єнотонуті? Але саме любов до тварин робить більш людяними»: родина з єнотами

Але він досі травмований отими зоопарківськими умовами. Йому треба психотерапевт. Ним намагаюся бути я », пише Юлія.

Цього єнотика місяць тому знайшли на вулиці у Кривому Розі, де він жив скількись днів, господарі його хтозна-де, ніхто не відгукнувся: « Він уже дорослий, постійно спить, ходить тихенько навшпиньках і не хоче нікому заважати.

Він не хоче жити з іншими єнотами, він хоче бути людською дитиною.

«Вважаєте, що ми єнотонуті? Але саме любов до тварин робить більш людяними»: родина з єнотами

Іноді він може фиркнути або показати своє «фе», може навіть шкірити зуби, але спочатку я повинна йому почухати дупцю чи спинку », — ділиться Юлія.

Бусинці два місяці: мама-єнотиха відмовилася від дитинчати. Малечу виходила працівниця зоопарку. Далі стали шукати, хто прихистить, бо залишати малу в зоопарку не планувати. Отак вона й потрапила у родину до ще трьох полоскунів. « Зараз Буся від нас не відходить, — пише Юлія. — Вона ручна, любить сидіти на плечі, цілуватися і спати разом з нами. Коли ми виходимо з будинку, вона пищить, ніби плаче, а потім, як нас бачить, біжить на руки й одразу цілує ».

Вона страшенна непосидючка, але дуже ласкава і любляча.

«Вважаєте, що ми єнотонуті? Але саме любов до тварин робить більш людяними»: родина з єнотами

Навіщо тримати дома диких тварин? Їхня опікунка впевнена: « Може, ви думаєте, що ми єнотонуті, притрушені або ненормальні. Але я вважаю, що ми робимо добру справу, бо ці єнотики уже не зможуть вижити в дикій природі. Ми разом зробили усе можливе, щоб наші єнотики були щасливі. Адже саме любов до тварин робить нас більш людяними ».

Чи справді єноти перуть білизну та інші цікавинки

Чи справді єноти можуть попрати білизну, що вони їдять та яку найбільшу шкоду примудрилися зробити? Юлія зібрала на своїй сторінці відповіді на запитання, які підписники ставили найчастіше протягом трьох місяців. Повний перелік за посиланням , а ми наводимо найцікавіші.

  • «Навіщо вам єноти?» По-перше, я дуже люблю цих тварин. Я ж не питаю, навіщо вам коти чи собаки? По-друге, майже всі наші єноти врятовані або забрані із поганих умов.
  • «Це правда, що вони можуть попрати одяг?» Ні. Просто у єнотів на пальцях рук багато рецепторів, і у воді дія цих рецепторів підсилюється у сотні разів. Саме тому вони все й пробують мити, щоб підвищити чутливість. І за допомогою рук єноти пробують, чи можна їсти те, що вони тримають.
  • «Що і в якій кількості їдять саме ваші єноти?» Наші їдять курятину, вівсяну кашу з варенням і кисломолочним сиром, вівсяне печиво, сухий корм, твердий сир, яйця, горіхи, насіння соняшникове й гарбузове, фрукти, ягоди, рибу (іноді), йогурт, морозиво (рідко), смаколики для собак. Можуть ще жабок їсти, якщо упіймають у вольєрі. На добу трьом дорослим десь виходить до півтора кілограма. Бусинка їсть ще дитячу їжу.
  • «Чому ви їх не випустите в дику природу? То ж їхня стихія» . Тому що вони всі вже народилися в неволі й там зростали. Ці єноти не дикі, а одомашнені, вони не зможуть вижити в дикій природі.

Єнот домашній улюбленець не для кожного

Хоча єноти дуже милі, але ці тварини зовсім не такі, як собаки чи коти. Ті, хто утримують дома єнотів, порівнюють цю тваринку з примхливою маленькою дитиною, яка не подорослішає, яка потребує багато вашого вільного часу. Дресируванню єнот піддається важко, слухається, тільки коли буде в доброму гуморі. Єноти мають гострі зуби і пазурі, а ще вони дуже кмітливі й допитливі і можуть запросто добратися до вмісту зачинених шафок. Ці тварини потребують вдосталь безпечного простору у квартирі, де зможуть гратися, лазити або ховатися. Також їм неодмінно потрібні щеплення, зокрема від сказу.

У полоскунів є свої сторінки в соцмережах. У ТікТок, зокрема, вони зібрали вже понад вісім з половиною тисяч підписників.

Раніше ми писали про найрізноманітніших тварин, яких рятують люди.

Реклама

«Вважаєте, що ми єнотонуті? Але саме любов до тварин робить більш людяними»: родина з єнотами

Джерело: thegard.city