вологість:
тиск:
вітер:
Продавала взуття та втратила 35 тисяч гривень: у Первомайську розшукують шахраїв
Зловмисники під виглядом покупців надіслали заявниці фішингове посилання. Потерпіла перейшла за ним та підтвердила, що нібито її товар дійсно замовили. Відтак ввела реквізити свого рахунку, а тоді буцімто для верифікації та підтвердження оплати за товар ще й перерахувала власні гроші шахраям. Поліціянти розпочали досудове розслідування та встановлюють особи зловмисників.
Подробиці інциденту наводять у Первомайському районному відділі поліції.
Що сталося
До Первомайського райвідділу поліції звернулась 36-річна жінка, яка повідомила, що стала жертвою аферистів.
Зі слів заявниці, на одній із платформ вона опублікувала оголошення про продаж взуття. Псевдопокупець надіслав потерпілій у месенджері фішингове посилання. Жінка перейшла, виконала всі умови. На цій же сторінці відбулася переадресація на іншу вебсторінку, де вона для верифікації та отримання оплати за власний товар перерахувала зі своєї картки 35 тисяч гривень на рахунки шахраїв.
Що далі
За вказаним фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 КК України «Шахрайство» та встановлюють особи шахраїв.
Кілька простих правил фінансової безпеки:
- не переходьте за сумнівними посиланнями. Злочинці створюють фейкові сайти, які майже не відрізняються від справжніх. Уважно перевіряйте адресу сторінки: зайві символи, помилки чи неочікувані розширення можуть свідчити про підробку;
- ніколи не вводьте реквізити платіжної картки на сторонніх ресурсах. Жоден справжній покупець не потребує вашого PIN-коду, CVV або коду з SMS;
- не надавайте персональні дані через месенджери. Пам’ятайте, продавець не зобов’язаний підтверджувати товар чи вводити реквізити для отримання коштів — це обов’язок покупця;
- спілкуйтесь лише через офіційні платформи. Спроби перевести спілкування в інші месенджери — одна з ознак шахрайства;
- увімкніть двофакторну автентифікацію. Це допоможе захистити ваші акаунти навіть у випадку, якщо шахраї отримають логін і пароль.
Правоохоронці нагадують, що якщо сумніваєтесь, краще звернутись за консультацією до фінансової установи або поліції. Кілька хвилин перевірки можуть вберегти ваші заощадження.
Якщо ви таки потрапили у пастку шахраїв, зверніться на «гарячу лінію» банку, заблокуйте картку, збережіть докази та негайно зверніться до найближчого відділення поліції або телефонуйте на спецлінію 102.

Новини рубріки

Підлітки з мікрорайону «Фрегат» у Первомайську врятували трьох кошенят
11 липня 2025 р. 19:08

У Первомайську завершили розслідування щодо торгівців психотропами: на черзі суд
11 липня 2025 р. 17:45

Хроніка правопорушень в Південноукраїнську: домашнє насильство, крадіжки, наркотики
11 липня 2025 р. 15:59