Від прожиткового мінімуму хочуть відмовитись. Пропозицію озвучили в Мінсоцполітики

12 липня 2025 р. 07:59

12 липня 2025 р. 07:59


Одна з передумов ефективної боротьби з бідністю — реформування підходів до визначення прожиткового мінімуму. Наразі в Україні існують кілька законодавчо закріплених розмірів прожиткових мінімумів. Однак, за підрахунками фахівців, всі вони суттєво нижчі за реальний рівень витрат, необхідних для базового життя.

Про це перша заступниця міністерки соціальної політики України Дарія Марчак розповіла в інтерв'ю «Радіо Свобода».

В чому суть

Поточні законодавчі норми не відображають реального стану речей. Через це програми соціальної підтримки, які ґрунтуються на прожитковому мінімумі, не досягають своєї мети — допомоги тим, хто справді її потребує.

« І ми говоримо про те, що фактичний рівень прожиткового мінімуму, він має бути там принаймні удвічі більший, ніж те, що встановлено законом. Це означає, що нам потрібно реформувати сам показник прожиткового мінімуму », — наголошує Дарія Марчак.

Що пропонують замість прожиткового мінімуму

Поки реформа прожиткового мінімуму триває і відповідна ініціатива очікує розгляду в парламенті, уряд пропонує тимчасово відв’язатися від цього показника.

Натомість — використовувати інший індикатор бідності, який реально відображатиме фінансовий стан родини.

Як це працює в Європі

Європейський підхід базується на чіткому бенчмарку.

« У тебе є показник бенчмарк. І ти цей бенчмарк, наприклад, 7000 грн, умовно кажучи... І ти говориш, що якщо у родини сукупний дохід на одну особу нижчий, ніж цей показник, то це означає, що ця людина фінансово не витягує, їй потрібно допомогти », — говорить посадовиця.

Саме цей механізм і пропонують адаптувати в Україні як перехідне рішення.

Реклама

Від прожиткового мінімуму хочуть відмовитись. Пропозицію озвучили в Мінсоцполітики

Джерело: thegard.city