вологість:
тиск:
вітер:
Як майстрині з Херсона творять у Первомайську: корсети та макраме
Війна змусила їх переїхати до Первомайська з Херсона — і знайти нову творчу справу життя. Майстрині розповіли про те, як захопилися створенням корсетів та плетених виробів, та показали Гард.City свої роботи.
Спілкувалися в ТОК-кав'ярні, яка вже стала місцем невипадкових зустрічей для містян і гостей Первомайська. Щиро вдячні господарці пані Тетяні та баристі пані Галині за цікаве знайомство, затишну атмосферу і смачний чай та каву.
Ірина Івашковська: «Творчий процес, незвичайні святкові речі — це дуже цікаво»
Ірина Івашковська народилася у Первомайську, але більшу частину життя прожила в Херсоні. Має освіту у двох сферах: харчова промисловість та бухгалтерія й аудит. Проте наразі працює не за фахом: натомість створює ексклюзивні речі. Майстриня розповідає свою історію:
— Під час окупації ми з сім'єю виїхали. Повернулися сюди, на свою батьківщину. Як я почала шити? З дитинства. Моя мама дуже любила шити і передала мені свою любов до творчості, шиття. Я з 10-го класу вже шила собі речі власноруч. А потім моделювала, малювала одяг комусь. Люди бачили, що в мене є такі здібності, й зверталися, щоб я їм малювала моделі одягу. Ще в Херсоні, до початку війни, я зацікавилась корсетами. Побачила в інстаграм майстеркласи, вирішила спробувати. Мені сподобалося. Творчий процес, такі святкові речі, незвичайні, мені дуже цікаво.
Ірина Івашковська показує свої вироби
Автор:
Юлія Савва
Тому я захопилася і зараз вже декілька років цим займаюся, шию корсети. Різні, пробую ще багато чого, цікавлюся, розвиваюся, навчаюся. Почала з маленьких поясних корсетів або корсажів, тепер вже йду до складніших корсетів з утягуванням, з чашками, із різних тканин.
— Для кого підходять ваші корсети, куди їх можна вдягнути? — цікавлюся.
— Якщо ми говоримо про поясні корсажі або підгрудні корсети, вони підходять майже усім, хто хоче додати якусь родзинку до свого образу: футболочки, сорочки, сукні, сарафану.
А вже корсети, які утягують, з чашечками, як окремий елемент одягу, підходять, по-перше, тим, хто хоче виглядати стрункіше, додати об'єм верхній частині тіла, щоб було красиво. По-друге, на свята, щоб виглядати незвичайно.
Бо якщо модель така сподобається іншій людині, я однак порекомендую внести якісь зміни. Якщо вони зустрінуться в нашому невеличкому місті, щоб не були, як то кажуть, двійнятами.
Просто під час зустрічі в кав'ярні влаштували невеличку фотосесію: моделлю стала Світлана Степанова.
Корсети є трьох різних видів: поясний корсаж, підгрудний корсет та корсет з чашками. Підходять для дівчат різного віку, це гарний сценічний аксесуар, для вокалістів, для танцювальних колективів. Цей одяг не обов'язково має бути святковим: можна пошити не тільки з мереживного матеріалу, шкіри чи замші, але й із джинсу. Цікаво, що корсети бувають двосторонні: можна змінювати образ, використовуючи один корсет як доповнення до різних речей. Розмір регулюється: один корсет підходить на 3 розміри.
— А чи правда, що в корсеті важко дихати, що він стискає?
— Є якась межа для того, щоб себе комфортно відчувати, — відповідає майстриня. — Це утягування від 5 до 7 сантиметрів.
Майстриня шиє корсети
Автор:
Юлія Савва
Ірина не лише виготовляє красивий одяг: майстриня знаходить час, щоби плести маскувальні сітки для ЗСУ. Доєдналася до первомайських волонтерок ще у 2022-му, коли приїхала з окупації. Про дівчат, котрі плетуть сітки в районі 1-ї лікарні, дізналася від подруги. Оскільки їздити через пів міста було незручно, звернулася до кураторки волонтерів Світлани Ліпартії із пропозицією організувати плетіння сіток ще і на Коротченка. З того часу волонтерки збираються ще й у районі ТЦ Магніт. Але, каже Ірина, наразі дуже мало людей. В основному приходять переселенці: з Донецька, Покровська, Антонівки. Місцевих практично немає. А нині ж літо, у людей відпустки, канікули.
Тож, якщо у вас є бажання та можливість, звертайтеся: @irinairena_ .
Галина Олексюк: «Війна мене штовхнула на новий заробіток»
Галина Олексюк має два дипломи: із поліграфічної справи та ткацтва. Працювала на Херсонському бавовняному комбінаті. Через війну втратила роботу і змушена була шукати новий спосіб заробляти на життя: ним стало плетіння. Майже рік, як переїхала з родиною з Херсона у Первомайськ . За цей час з'явилися нові друзі та замовлення плетених виробів.
— Я з Херсона, все життя там прожила, — розповідає майстриня . — Коли ходила в школу, закінчила курси в'язання гачком та спицями. Макраме почала займатися під час війни. Була окупація, ми залишилися без роботи, без грошей. Мене чоловік підштовхнув: почала в'язати макраме: кашпо, потім шатро. Так і пішло. Потім турецькі килимки побачила в інтернеті, серветки, теж в'яжу гачком.
Галина Олексюк
Автор:
Юлія Савва
— Які ще види виробів в'яжете?
— Серветки: маленькі, великі, довгі, овальні, із різними візерунками або без візерунків. Килимки для балконів, для крісел, стільців, диванів. Пледи можна в'язати теж. Макраме в'яжу кашпо, шатра, гойдалки.
Поки що роблю гойдалки для дітей.
Для своєї творчості майстриня замовляє нитки в інтернеті. Для гойдалок, аби були міцні, використовується спеціальний гамаковий шнур. Усередині гойдалки каркас: або металевий, або з найтоншої квадрат-труби. Час виготовлення залежить від складності. Якщо, приміром, гойдалка велика, візерунок красивий, складний, то два-три тижні в'яжеться. Також ступінь складності впливає на витрату ниток.
— На одну гойдалку можна витратити 200-300 метрів, — каже майстриня . — А є такі, де виходить 600-800 метрів. Зважаючи також на те, які стропи робиш: звичайні стропи, широкі стропи. Узор, складність узору. От я шатро сплела: в мене вийшло 1200 метрів. Якщо більш складно, там більше ниток йде.
Шатри можна розміщувати в альтанках, під навісом, бажано, щоб вироби були закриті зверху від впливу погоди: просто неба майстриня не рекомендує встановлювати, щоб на вироби не потрапляли сонце, дощ, пил: тоді вони довше зберігатимуть красу і не потребуватимуть частого чищення. Утім, усі плетені вироби можна мити чи прати.
— Які враження від міста, від людей у Первомайську?
— Коли я в Первомайськ їхала, взагалі уявлення не мала: куди мене везуть? Страшно було. Тому що на збори нам дали 20 хвилин. Прикривали хлопці дорогу, щоб ми могли виїхати. Коли я приїхала, нас зустріли дуже добре. Житло надали, одяг, продукти. У жовтні буде рік, як я тут: з сім'єю, з дочкою, з чоловіком, з онучкою. Дуже люди підтримували, я не думала, що тут буде так класно. Друзів у нас дуже вже багато.
— А вже замовлення були в Первомайську?
— Так. Дівчинка з Харкова по сусідству замовляла килимки на кухню. Бабуся теж замовляла килимки у турецькому стилі. Зараз плед на крісло в'яжу, шоколад з бежем.
Зацікавилися і хочете більше дізнатися про творчість майстринь? Звертайтеся в інстаграм:
- Ірина Івашковська: irinairena_sew .
- Галина Олексюк: galinaoleksyk4659 .
Незабаром творчий вечір із майстринями у Первомайську
Хотілося б, щоб якомога більше первомайців дізналися про красу, яку створюють ці жінки. Тож під час спілкування виникла ідея: пані Тетяна Лисак, власниця кав'ярні ТОК, запропонувала приміщення закладу, щоб провести творчий вечір, під час якого глядачі зможуть ознайомитися із творчістю пані Ірини та пані Галини, а також поспілкуватися і гарно провести час.
Тож незабаром у Первомайську і відбудеться такий вечір за участю майстринь. Вхід буде вільний для всіх охочих. Що буде у програмі та коли саме відбудеться зустріч, повідомимо невдовзі на сайті, тож слідкуйте за оновленнями.
А поки що читайте, як узимку 2025 року в ТОК кав'ярні влаштували благодійний майстерклас для дітей із розпису їстівних валентинок.

Новини рубріки

П’яний без прав возив хлопців на даху авто – 17-річний між життям і смертю
18 липня 2025 р. 19:01

Зручно, надійно, швидко: чому варто вибирати Ванклік
18 липня 2025 р. 16:36