вологість:
тиск:
вітер:
Ми знову медіатори і що це означає цього разу
ЮжкаNews.City знову долучилася до проєкту «Медіатори громад» , який другий рік поспіль реалізовує Агенція медійного росту – Або. Як показав досвід нашої редакції у 2024 році, медіаторство поєднане з журналістикою має свої переваги у комунікації з громадою, владою та бізнесом.
Цьогоріч ми запускаємо інформаційну кампанію на теми: «Що означає інклюзивне суспільство і як створити його у Південноукраїнську» та «Підтримка ветеранів громадою». Маємо надію залучити до спільної роботи якомога більше небайдужих людей, щоб вислів «Моя хата скраю, я нічого не знаю» не був притаманним південноукраїнцям. Над чим працюватимемо, далі у матеріалі.
Цінності проєкту
Наша редакція є частиною спільноти журналістів-медіаторів мережі The City, які розвивають свої громади. Ми не лише пишемо про проблеми, а й шукаємо рішення для них. У 2024 році проєкт «Медіатори громад» у Південноукраїнську мав успіх. Ми стали голосом людей , які висловлювали свою думку, а місцева влада йшла на співпрацю з нашим медіа.
Минулоріч журналістам-медіаторам вдалося звернути увагу на основні проблеми міста, одна з них – безбар’єрність і доступність. Під час круглого столу на цю тему учасники дійшли висновку , що Південноукраїнськ доступний не скрізь, але перспектива є. У другому етапі проєкту «Медіатори громад» ми вирішили сфокусуватися саме на цьому напрямку.
Чимало людей не замислюються над тим, що таке безбар’єрність, якщо вони самі або їхні близькі не обмежені фізичними можливостями. Йдеться не лише про зручні пандуси для людей з інвалідністю, адаптовані місця загального користування та громадський транспорт. Це про спосіб життя всього суспільства, де кожен може знайти своє місце. Це про те, наскільки ми готові приймати людей з особливими потребами. От, наприклад, елементарні речі: чи володіємо безбар’єрною мовою? Не візочник, а людина на кріслі колісному, не інвалід, а людина з інвалідністю тощо.
Друга тема, з якою редакція працюватиме у проєкті «Медіатори громад» – це підтримка ветеранів в період їх повернення до цивільного життя та сімей військовослужбовців. Ветеранська політика наразі стала одним з найважливіших питань для України. Ми досліджуватимемо, які ініціативи впроваджуються в Южноукраїнській громаді, чи достатньо роботи проводять і що можна зробити для кращого результату.
Як досягти безбар'єрності і толерантності?
Кожен з нас може зробити свій внесок для того, щоб покращити громаду. У наших публікаціях і матеріалах ми розповідатимемо про наступне:
- як використовувати безбар’єрну мову, уникаючи слів і фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення;
- як звертатися до місцевих органів влади з пропозиціями щодо покращення доступності інфраструктури та послуг для маломобільних груп населення;
- як бути уважним до інших і допомагати тим, хто цього потребує;
- як показати ветеранам, що ви цінуєте їхній внесок у захист країни та готові підтримати їх на шляху до мирного життя.
На кріслі колісному щодня долають перешкоди, щоб дістатися до потрібного місця.
Що конкретно робитимуть журналісти-медіатори?
Протягом наступних семи місяців ми активно проводитимемо опитування мешканців на визначені теми. Інспектуватимемо місця загального користування, критичну інфраструктуру щодо доступності для маломобільних людей. Через реальні історії показуватимемо життя тих, чиї можливості обмежені. Ініціюватимемо зміни.
Головна ціль у проєкті – реконструкція території біля будівлі надання соціальних послуг на бульварі Квітковому. Наша редакція протягом кількох років висвітлює цю проблему та слідкує за діями міської влади щодо вирішеннями питання. Зрушення вже є: депутати передбачили частину коштів на ремонт. Маємо надію, що до кінця нинішнього року територія стане доступною зі зручними пандусами та заїздами. Зі свого боку ми будемо контролювати цей процес, висвітлювати та, за потреби, знаходити компромісні рішення.
Чимало уваги плануємо приділити питанню підтримки ветеранів війни в Южноукраїнській громаді. Зокрема, комунікуватимемо з фахівцями офісу у справах ветеранів 4.5.0 . Визначимо головні проблеми та допоможемо знайти рішення. Розповідатимемо історії успіху ветеранів, які змогли адаптуватися до цивільного життя та знайти своє місце в суспільстві.
Отже, на вас чекає багато цікавих матеріалів у різних форматах. Слідкуйте за нашими публікаціями та будьте активні: коментуйте, пропонуйте варіанти вирішення проблем. Конструктивна критика та діалог – це запорука успішних рішень на користь суспільства. Зробимо нашу громадою кращою!
«Публікація стала можливою за підтримки уряду Великої Британії в межах проєкту «Посилення інформаційної екосистеми в малих громадах України шляхом підтримки незалежних локальних медіа”, що впроваджується ГО «Агенція розвитку локальних медіа АБО». Погляди, висловлені в цій публікації, є позицією автора(-ів) і можуть не збігатися з офіційною позицією уряду Великої Британії»

Новини рубріки

За 200 доларів — на війну не підеш: лікар з Миколаєва торгував "липовими" довідками
22 липня 2025 р. 17:45

10 дурацьких запитань інструкторці з водіння — і жодного шансу її збентежити
22 липня 2025 р. 16:36

Антикорупція по-українськи: незалежність НАБУ скасували оплесками
22 липня 2025 р. 15:57