вологість:
тиск:
вітер:
Біляївки там немає: хто буде змагатися за 100 тис доларів у конкурсі "Громада на всі 100"
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що пройдуть у наступний тур. На жаль, як і передбачалося, Біляївської ОТГ немає серед обраних фіналістів. З 22-ої громади за проєкт інклюзивного парку проголосувало лише 626 людей. Не відібрали нашу громаду й члени експертного журі. Що пішло не так? Слабка заявка, чи відсутність якісної промоції проєкту? Адже більшість мешканців громади навіть не зрозуміли, що йдеться про грантовий проєкт, тобто, це були б кошки, 100 тис доларів, більше 4 млн гривень, які б громада отримала від донора, а не взяла в бюджеті.
Джерело: сайт "Децентралізація".
Подробиці: нагадаємо, «Громада на всі 100» – це конкурс для громад, які хочуть ділитися власним досвідом та шукають нові можливості для втілення своїх ідей. Прийом заявок відбувався на сайті та тривав із 2 вересня до 13 жовтня 2024 року. Учасники заповнювали анкети, де розповідали про свій проєкт та презентували його за допомогою відеовізитівки.
20 найкращих проєктів громад обрано шляхом громадського онлайн-голосування, яке тривало з 14 жовтня до 10 листопада 2024 року. Ще 20 фіналістів конкурсу «Громада на всі 100» обрало експертне журі. За словами керівника Програми USAID DOBRE Браяна Кемпла, членам журі було надзвичайно складно відбирати фіналістів, адже всі проєкти є важливими для подальшого розвитку громад, особливо в умовах війни.
– Було дуже складно обирати фіналістів, адже конкурсанти подали багато цікавих ідей та проєктів. Але, мабуть, один із важливих чинників – наскільки цей проєкт посилює стійкість громади. Наскільки він спроможний допомогти громаді справитися з викликами, які приносить війна, – сказав Браян Кемпл.
На думку керівника Програми USAID DOBRE, одним із вагомих критеріїв в оцінюванні експертного журі відігравало відео про проєкт та творчий підхід громади до його створення.
– Мене вразило, що ветерани, які отримали тяжкі поранення на війні, виступають у відео на підтримку проєктів своїх громад, – додав Браян Кемпл.
Заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська відзначила творчий підхід громад-конкурсанток у підготовці проєктів та розмаїтості ініціатив.
– Тематика проєктів досить різноманітна та охоплює багато сфер життєдіяльності громад. Серед пріоритетних – це ідеї, спрямовані на посилення енергетичної безпеки на місцях, розвиток ветеранської політики та реабілітацію ветеранів і ветеранок. Для нас важливо, щоб громади мали довгострокове бачення свого розвитку, і їхні проєкти відповідали цілям стратегічних документів, а також мали перспективу для продовження, – сказала заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.
Проєкт реалізується в партнерстві Starlight Media та Українським кризовим медіа-центром за підтримки Програми USAID DOBRE.
З Одеської області відібрали одну громаду – Куяльницьку громаду, яка підготувала проєкт «Зелене світло знанням» – рівень підтримки його серед мешканців склав 25,23%. Для порівняння Біляївська ОТГ дала своєму проєктові 2,8%.
Біляївська громада подавала проєкт інклюзивного парку, а саме хотіла створити інклюзивний простір "Дитяча планета".
Хочете більше цікавого та корисного - підтримуйте роботу Біляївка.City на кнопці підтримки (зверху), а також залишайтеся з нами на зв'язку, підписуючись на сторінки у Facebook , Instagram , Viber та Youtube , про природу, біорізноманіття та туризм Пониззя Дністра – дивіться тут.
А ще можна підписатися на наш сайт у розділі Google News. Просто натисніть на повідомлення, що під цією статтею 👇
Новини рубріки
На трасі Одеса-Київ з'явиться ваговий комплекс за 45 мільйонів
23 листопада 2024 р. 14:24
Лані та олені повертаються в степи Одещини — деталі
23 листопада 2024 р. 13:57