Чи правда, що в Одеському онкодиспансері можна лікуватися без грошей: історія жінки, яка не мовчала

09 травня 2025 р. 16:45

09 травня 2025 р. 16:45


Немає нічого безкоштовного! Таку фразу часто можна почути від пацієнтів, які нічого не знають про безоплатні медичні послуги, які їм гарантовані державою. Особливо це стосується пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Розкажу особисту історію, яка сталася з моєю мамою, і яка показала, що все може бути інакше, якщо не мовчати і боротися за свої права.

Саме нещодавній пост про Кропивницький онкоцентр (йдеться про пост у спільноті ГО " Афіна.Жінки проти раку , де жінки обурювалися тим, що доводилося платити за все, що оплачено державою, але нічого не робили, аби це змінити, прим.ред ) змусив мене поділитися своїм досвідом, який ламає всі міфи про те, що якщо ви напишете звернення чи скаргу — ставлення до вас зміняться в гіршу сторону і взагалі: або вколять щось не те, або дешеве, або наркоз дадуть поганий, або взагалі не будуть нічого робити, чи ще гірше — взагалі на вас навіть не подивляться!

Коротко про те, що з нами сталося в Одеському онкоцентрі.

Моїй мамі, 71 рік, після початкового обстеження запросили наступну оплату:

— 200 грн на потреби лікарні

— 900 грн оплата за аналізи крові, включаючи онкомаркери

Це без чека і в обов'язковому порядку.

Потім навмисне ганяли два дні кабінетами. Призначили колоноскопію (електронне направлення не надали і навіть не сказали, що воно необхідне для отримання послуги безоплатно, напевно, щоб зробити колоноскопію за гроші (вартість — 3800 грн ), а коли добились електронного направлення, запросили 1500 грн за анестезію?..

Зайвих грошей ні в кого нема, це зрозуміло. Особливо тим, хто втратив житло, виїхав з окупованого села і вимушений зараз в 71 рік пристосовуватись до всього, до нового міста, вибудовувати з самісінького нуля все і почути ті самі слова: "У вас рак, але це не точно, потрібно обстежитись, давайте сплачуйте діагностику"

І на кожному кроці ціна наступна... Але за наші життя ми теж відповідальні, і ми вирішили, знаючи свої права, діяти проти системи.

Я потрапила в цю спільноту (прим.ред, ГО "Афіна. Жінки проти раку") і побачила інший шлях — не мовчати, і запитала в себе: "Чому так має відбуватися? І хто може це змінити?" Відповіді знайшлися.

Ми звернулися на Гарячу лінію ГО "Афіна. Жінки проти раку" — "Пацієнт має право" , описали ситуацію, нам допомогли оформити звернення в НСЗУ, до керівництва Одеського онкодиспансера, МОЗ. Копію надали до ГО "Афіна. Жінки проти раку".

Після звернення результати були такі:

1. Колоноскопію пройшли безоплатно, бо анестезія вже входила в пакет даної послуги.

2. Змінили лікаря, дякуючи вам, "Афіночки", бо надали свої рекомендації.

3. 17 квітня маму лапороскопічно прооперували. Операція була діагностичною. Ми не платили нічого і не доплачували ні за лапороскопічні інструменти, ні за догляд медсестер, ні за перев'язки, ні за анестезію!

І це було гідне, людське відношення і обслуговування на кожному кроці.

4. Ми отримали письмову відповідь на наше звернення від Одеської обласної державної адміністрації охорони здоров'я і нам повертають ті кошти, які мама раніше заплатила в лікарні, навіть без чеків!

5. Одеський онкоцентр змінив і оновив сайт, де додали більше інформації про безоплатні послуги для онкохворих в Одесі.

І знаєте чому так?

Тому що тоді, коли будуть такі звернення до НСЗУ, і не одне, і люди будуть показувати реальний стан закладу і проблеми, з якими стикаються, а основна з проблема є та, що пацієнтів змушують оплачувати те, що гарантоване державою, то фінансування від держави призупиниться, бо порушуються умови Договору між закладом і НСЗУ.

Тоді гроші, які виділяє держава (а вона виділяє гроші за послуги) будуть перенаправлені в інші заклади, в яких Договір не порушується (або пацієнти мовчать, що означає, їх все влаштовує, і проблем не існує).

Саме цього вони і бояться: втратити фінансування від НСЗУ

Тому не мовчіть! Я побачила на досвіді своєї мами, як можна змінити систему, і що це міф, що без грошей ти нікому не потрібен, і на тебе ніхто не подивиться, і не підійде. Це не так! Однак щоб відстояти свої права, треба діяти. Діяти, писати, звертатися. А то всі так гарно описують реальні проблеми онкозакладів у соцмережах, лайкають, скаржаться. Візьміть ручки і напишіть, зверніться за допомогою до ГО "Афіни". Дійте!

Будьмо гідними, бо держава — це ми самі. Звісно, хотілося, щоб хтось інший все змінив, щоб звертаючись за допомогою в медичний заклад, вам її гарантовано надали безоплатно і якісно.

Але часи такі, що кожну хвилину наші воїни боронять нашу свободу, а ми боронимо нашу гідність і будуємо нову систему самі, не чекаючи когось.

Сподіваюсь, наш досвід надихне саме зараз когось теж стати частиною змін.

📞Куди скаржитися, якщо порушують ваші права у медичному закладі

Гаряча лінію для пацієнтів з онкологічними захворюваннями — "Пацієнт має право"

+380 66 911 33 33

+380 68 911 33 33

З понеділка по п'ятницю з 10:00 до 18:00.

Контакт-центр НСЗУ – 16-77.

Також залишити скаргу можна іншими способами:

  • Звернутися зі скаргою до головного лікаря.
  • Якщо головний лікар не вирішує проблему – звернутися зі скаргою до місцевого департаменту охорони здоровʼя.
  • Залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі Громадянам .

Хочете більше цікавого та корисного - підтримуйте роботу Біляївка.City на кнопці підтримки (зверху), а також залишайтеся з нами на зв'язку, підписуючись на сторінки у Facebook , Instagram , Viber та Youtube , про природу, біорізноманіття та туризм Пониззя Дністра – дивіться тут.

А ще можна підписатися на наш сайт у розділі Google News. Просто натисніть на повідомлення, що під цією статтею 👇

Реклама

Чи правда, що в Одеському онкодиспансері можна лікуватися без грошей: історія жінки, яка не мовчала

Джерело: bilyayivka.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua