вологість:
тиск:
вітер:
Епідрозслідування завершено: знайшли причину спалаху ентероколіту у Бросківській школі
Минулого тижня у школі в Бросці було зафіксовано спалах ентероколіту – захворіли 24 особи, з яких 23 – це діти. П’ятеро дітей доставлені до лікарні. Наразі санітарно-епідеміологічне розслідування завершено, причина спалаху встановлена.
Минулого тижня Ізмаїльське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області взяло участь у санітарно-епідеміологічному розслідуванні спалаху гострої кишкової інфекції норовірусної етіології серед учнів Бросківського закладу загальної середньої освіти. Станом на 14 травня захворіло 24 особи, з них 23 дитини віком до 15 років. До інфекційного відділення Центральної районної лікарні було госпіталізовано 5 дітей, інші лікуються амбулаторно.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
За результатами розслідування встановлено, що виникнення спалаху обумовлено недотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у харчоблоці. Керівництву закладу отримало пропозиції щодо усунення порушень санітарного законодавства, направлено лист на адресу органів влади. Проведено роботу з працівниками харчоблоку освітнього закладу щодо дотримання правил особистої гігієни та гігієни поводження з харчовими продуктами з метою профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь.
Норовірусна інфекція – гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус Норфолк. Норовіруси дуже заразні, зазвичай поширюються через інфіковані їжу, воду, забруднені поверхні. Інфекція передається від людей з гострими ознаками норовірусу та безсимптомних носіїв. Вірус може потрапити в організм через воду або їжу, яку приготували, не дотримуючись правил обробки, особистої гігієни тощо. Зазвичай інфекція передається через нарізки готової продукції, фруктові або овочеві салати, брудний посуд, будь-які страви, що не оброблені термічно.
Симптоми норовірусної інфекції: нудота, блювання, біль у шлунку або спазми, діарея, погане самопочуття, субфебрильна температура, біль у м’язах починаються через 12-48 годин після інфікування і зазвичай тривають від 1 до 3 днів. Переважно хворі не потребують специфічного лікування. Найголовніше - відпочивати й пити багато рідини, щоб уникнути зневоднення. Одужання настає вже за 2-3 дні.
Профілактика норовірусної інфекції елементарна та доступна для усіх. Насамперед, треба ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, щоб попередити подальше розповсюдження інфекції та повторне зараження людей.
В Держпродспоживслужбі ще раз нагадують батькам, що при перших ознаках кишкової інфекції необхідно звернутися по медичну допомогу до медичного закладу. Це сприяє швидкій реєстрації спалахів та відповідного реагування всіх служб, які проводять нагляд за організованими дитячими колективами та забезпечують епідемічне розслідування, для вжиття необхідних протиепідемічних заходів щодо недопущення подальшого поширення висококонтагіозних інфекційних хвороб.
- Читайте нас в Telegram . Підписуйтеся на наш канал Ізмаїл СІТІ .
- Читайте и обговорюйте новини Ізмаїла в групі Facebook або на сторінці Facebook .
- Слідкуйте за подіями Ізмаїла в Twitter .
- Долучайтеся також до нашого каналу на YouTube і дивіться відео про Ізмаїл.

Новини рубріки
Відключення світла в Одесі — де дізнатись графіки
17 травня 2025 р. 20:45

Двое человек погибли и 13 пострадали в результате российских атак по Херсонской области
17 травня 2025 р. 20:28

В Пересыпском районе Одессы начали ремонтировать важный транспортный перекресток
17 травня 2025 р. 20:00