вологість:
тиск:
вітер:
У Болградському районі обговорили роль державної мови у формуванні національної ідентичності
1 липня в Болградській районній державній адміністрації відбувся семінар-практикум у форматі засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності. У центрі уваги учасників було значення української мови як ключового чинника національного самоусвідомлення та шляхи її популяризації серед населення — через освіту, медіа й культурні ініціативи. Про це повідомляє Бессарабія.UA .
У роботі засідання взяли представники Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Одеській обласній державній адміністрації, які приїхали до Болградського району з метою проведення методичного семінару-практикуму:
- Нечаєв Кирил Костянтинович – член Координаційної ради, головний спеціаліст відділу координації фізкультурно-спортивної реабілітації, спорту осіб з інвалідністю та спорту ветеранів війни управління фізичної культури і спорту Одеської обласної державної адміністрації;
- Привалова Наталія Володимирівна – секретар Координаційної ради, головний спеціаліст сектору позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики управління освіти та молодіжної політики Одеської обласної державної адміністрації;
- Різникова Ярослава Олексіївна – член Координаційної ради, виконуюча обов’язки директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації.
У Координаційну раду з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Болградській РДА входять авторитетні громадські діячі, журналісти, видатні практики та службовці.
Під час засідання перший заступник голови Болградської РВА Валерій Єребакан, голова ради разом з членами дорадчого органу обговорили практичні інструменти для зміцнення громадянської ідентичності в умовах воєнного стану, а також важливість залучення молоді до ініціатив з утвердження національних цінностей.
Візит представників Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності Одеської ОДА до Болградського району став важливим кроком до поглиблення співпраці на рівні області та територіальних громад у напрямку утвердження української національної ідентичності та громадянських цінностей. “Ми говоримо про українську національну самосвідомість як про свідомість усіх громадян України — незалежно від національності. Вона має багаторівневу структуру, але об’єднує нас у межах демократичної держави, яка поважає своїх громадян і надає їм можливість бути почутими. Ми сподіваємося, що практики, які реалізуються Координаційною радою при Болградській РДА, та вміння знаходити цікаві, дієві підходи допоможуть ефективно впроваджувати нову інформацію й залучати громадян до діалогу та достукатися до кожного”, — зауважила Ярослава Різникова.
Під час засідання порушили питання посилення статусу української мови та впровадження політики дерусифікації в Болградському районі. Зокрема, йшлося про заміну рекламних вивісок і табличок, а також про розширення використання державної мови у сфері обслуговування.
Обговорили виконання Закону України про державну політику у сфері ідентичності, результати роботи за попередній рік та подальшу роботу ради.
Зокрема, головна спеціалістка профільного сектору Ірина Статкіна прозвітувала про понад 100 заходів, проведених у районі за півріччя, зокрема культурні події, ініціативи на підтримку захисників та роботу мовних клубів, які є осередками для вивчення державної мови мешканцями Болградського району.
Крім того, учасники засідання ознайомили зі станом національно-патріотичного виховання в освітніх закладах району. Наприкінці обговорили актуальні виклики у цій сфері та визначили напрями подальшої роботи, спрямованої на підвищення ефективності патріотичного виховання молоді.
У рамках Стратегії популяризації української мови Болградська РДА планує провести опитування серед населення, щоб виявити мовні бар’єри та адаптувати культурно-освітні програми до потреб громад.
Додамо, до основних завдань та функцій Координаційної ради при Болградській райдержадміністрації входить:
- оцінювання ефективності державної політики у сфері національної та громадянської ідентичності;
- сприяння національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню;
- координація діяльності органів влади та громадських організацій у цій сфері;
- впровадження інформаційно-просвітницької діяльності;
- визначення шляхів та способів розв’язання питань, що виникають у процесі реалізації державної політики;
- забезпечення співпраці з інститутами громадянського суспільства.
