вологість:
тиск:
вітер:
У селі Орлівка Ренійської громади в межах археологічної практики виявили цікаві історичні знахідки
Студенти історико-філологічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського взяли участь у чотиритижневій археологічній практиці, яка проводилась у селі Орлівка Ренійської громади. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на сайт закладу вищої освіти.
Під керівництвом доктора історичних наук Ігоря Бруяка та асистента Владислава Водька студенти-історики працювали на розкопках у селі Орлівка.
Дослідження проводилися на південному заході городища «Кам’яна гора» – унікальному геологічному утворенні, де в римський період функціонувала прикордонна фортеця Римської імперії. Ця височина контролювала найвужчу частину Дунаю, де з давніх часів існувала стратегічно важлива переправа.
Дослідження Кам’яної гори почалися ще у 1960-ті роки. Тут були виявлені залишки римської фортеці, яка входила до системи прикордонної оборони Римської імперії.
Наразі основна увага зосереджена на території передмістя, де археологи знаходять залишки давніх споруд та численні артефакти: римські печі, ями, побутові речі, прикраси, монети, кераміку – докази жвавих торговельних і культурних контактів місцевого населення з містами Середземномор’я та степовими районами Північного Причорномор’я. Особливо цінними є поховання, які допомагають відтворити уявлення про побут і вірування людей минулого.
Для здобувачів освіти археологічно-краєзнавча практика стала важливим і незабутнім досвідом. Здобувачі вищої освіти активно документували свою роботу у TikTok, ділячись враженнями та роздумами про побачене й пережите.
“Немає нічого кращого, ніж натрапити на цікаву знахідку, коли ти по вуха у пилюці й поті, – це справжній азарт! Як риболовля, тільки з лопатою. Атмосфера наукової спільноти – розмови, обговорення, література про Орлівку, спілкування з викладачами й місцевими мешканцями – усе це захоплює. Наче сам торкаєшся історії!” — поділився емоціями студент Максим Лукинюк.
“Практика подарувала багато позитивних емоцій. Вперше взяла участь у справжніх розкопках і відчула себе частиною цього процесу. Особливо захоплювали моменти знахідок артефактів – кераміки, монет, кісток. Найбільші виклики – фізична втома та ранній підйом”, — розповіла студентка Інна Тоткало.
Під час експедиції історики виявили наступні цікаві знахідки:
- римські монети імператорів Антоніна Пія та Констанція ІІ;
- римські фібули (застібки) так званого воїнського типу; червонолаковий керамічний світильник;
- уламок кам’яної булави пізнього бронзового віку, велику кількість кераміки різних періодів;
- два поховання, одне з яких, ймовірно, черняхівської культури.
У межах культурної програми практики ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету професор Андрій Красножон – провідний дослідник фортифікації Півдня України, провів екскурсію старою частиною Ізмаїла. Студенти відвідали мечеть XIV століття – найдавнішу споруду міста, а також залишки земляних укріплень.

Новини рубріки
Графіки відключень світла — чи очікують завтра одеситів сюрпризи
08 липня 2025 р. 20:46

Ущерб для экологии от удара по Одесской области 21 июня оценили почти в три миллиона гривен
08 липня 2025 р. 20:23

В Одессе на улице Ицхака Рабина в ДТП погиб мотоциклист
08 липня 2025 р. 20:23