вологість:
тиск:
вітер:
У рамках проєкту ЄС виділить понад 1,5 млн євро на порятунок осетрових у Дунайському регіоні
У межах Програми Interreg Danube Region Programme стартував екологічний проєкт MonStur in the Danube, спрямований на вирішення одного з найнагальніших екологічних викликів Дунайського регіону — різкого скорочення чисельності мігруючих видів риб, зокрема осетрових, яке спричинене порушенням природної цілісності річкових екосистем. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на WWF.
Ця ініціатива реалізується в межах пріоритету “Зелений, низьковуглецевий Дунайський регіон” із конкретною метою — захищати біорізноманіття в ключових екологічних коридорах і природних зонах, що мають транскордонне значення.
У Дунайському басейні з шести місцевих видів осетрових два вже
вважають зниклими
, а решта (осетер руський, стерлядь прісноводна, севрюга та білуга) — балансують на межі зникнення. Колись ці унікальні риби мігрували від Чорного моря до Німеччини, але тепер їхні шляхи перекриті греблями та іншими штучними бар’єрами.
Стратегія ЄС для Дунайського регіону (EUSDR) визнає осетрових не лише флагманськими видами, а й важливими індикаторами екологічного здоров’я річки Дунай — найбільшого міжнародного річкового басейну у світі.
Реалізація нового екопроєкту передбачає:
- створення спільної транскордонної системи моніторингу осетрових із залученням як експертів, так і користувачів даних;
- сприяння спільному управлінню, посилення співпраці між зацікавленими сторонами та підвищення обізнаності громадськості;
- запровадження ефективних методів моніторингу, що допоможуть подолати прогалини в знаннях і стануть основою для нових цільових заходів зі збереження осетрових.
Зазначається, що створення єдиної макрорегіональної системи моніторингу дозволить оцінювати реальний вплив загроз, планувати заходи з урахуванням загальної картини й аргументувати інвестиції в охорону природи.
Це особливо актуально зараз, коли зростає кількість проєктів зі збереження осетрових — від програм розведення й випуску в природу (зариблення) до потенційного облаштування міграційних бар’єрів, таких як греблі “Залізні Ворота” та “Ґабчіково”.
Проєкт “Створення, тестування та запуск транскордонної системи моніторингу осетрових для управління та захисту мігруючих риб у басейні річки Дунай” об’єднує країни-партнери з усього Дунайського регіону, зокрема: Австрію, Болгарію, Хорватію, Чехію, Німеччину, Угорщину, Молдову, Румунію, Сербію, Словаччину, Словенію та Україну.
За планом його реалізація триватиме до 31 березня 2028 року. Загальний бюджет проєкту складає 2 071 966,50 євро, з них ЄС профінансує 1 657 573,20 євро.
Партнером проєкту в Україні виступає Державне агентство меліорації та рибного господарства.

Новини рубріки

В Херсонской области за сутки от обстрелов ранены 10 мирных жителей
11 липня 2025 р. 19:20

В Одессе стартует Неделя французской культуры
11 липня 2025 р. 19:20
Як змінилося ставлення одеситів до союзників за 4 роки війни
11 липня 2025 р. 18:57