На Одещині в Чорному морі помітили небезпечного морського кота

13 липня 2025 р. 14:45

13 липня 2025 р. 14:45


Після шторму на піщаний пересип національного природного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області викинуло багато маленьких скатів, які також відомі як морські коти. Живих морських мешканців повернули у воду.

Про це повідомив еколог Іван Русєв.

Що відомо про скатів

Морськими котами скатів називають, бо їхній спосіб полювання нагадує котячий: скат спочатку вистежує здобич, а потім кидається на неї та з'їдає. Інша назва ската – хвостокол, бо в основі хвоста в нього є зазубрений по краях шип. Морський кіт не нападає на людину першим, але може завдати небезпечного удару хвостом, якщо відчує небезпеку.

Тіла ската в середньому завдовжки 0,8–2,5 метра, а вага може бути від 4,5 кілограма до 22 кілограмів. Форма тіла цієї риби нагадує правильний ромб, а хвіст – батіг. Скат має квасолеподібні очі, білі плями на голові, кілька рядів широких і тупих зубів, маскувальне забарвлення.

Морські коти живляться дрібною рибою, крабами та креветками. Мешкають такі риби у придонних шарах на мілководді Атлантичного океану, Середземного, Чорного й Азовського морів, біля берегів Північної Африки та Європи.

Також ми повідомляли, що на Одещині активізувалися небезпечні павуки. Йдеться про каракутів.

На Одещині в Чорному морі помітили небезпечного морського кота

Джерело: VGORODE (Одеса)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua