Міома матки: сучасні методи діагностики та лікування

24 липня 2025 р. 01:51

24 липня 2025 р. 01:51


Жінки репродуктивного віку нерідко стикаються з хворобами статевої системи, тому важливо регулярно відвідувати гінеколога і слідкувати за здоров’ям. Профілактичні огляди допомагають виявляти новоутворення, поява яких може не супроводжуватися вираженими симптомами. Серед них і міома матки , яка з’являється зазвичай у віці 35-50 років через гормональні зміни, що відбуваються в жіночому організмі. Її діагностикою та видаленням займаються лікарі у клініці Оксфорд Медікал, де є сучасне хірургічне відділення з новітнім обладнанням та працюють досвідчені хірурги-гінекологи.

Що таке міома матки та як її діагностують

Міомою називають доброякісне утворення (пухлину), основою якого стають гладком’язові клітини міометрію. Вона може бути як одиничною, так і множинною, а розміри її варіюють від мікроскопічних до тих, що розростаються до кількох десятків сантиметрів.

Оскільки дана патологія зазвичай проходить безсимптомно, виявити її можна лише під час гінекологічного огляду. Та якщо є біль у нижній частині живота чи відчуття тиску або надто рясні виділення під час менструації, це вже сигнал, щоб звернутися до лікаря. Спеціаліст проведе ультразвукове дослідження та призначить аналізи, щоб підтвердити діагноз, якщо виникли підозри на наявність міоми.

Окрім цього є й інші сучасні методи дослідження, які дозволяють виявити новоутворення:

  • гістероскопія — проводиться з використанням гістероскопа, який дозволяє побачити, що відбувається у порожнині матки;
  • колькоскопія — метод дослідження за допомогою мікроскопа;
  • комп’ютерна томографія (КТ) — дозволяє визначити, де розташована міома, чи є вузли, доброякісна вона чи злоякісна.

Серед лабораторних аналізів крові призначають загальний, на онкомаркери та гормони, біохімію, а також коагулограму.

Якими методами лікують міому матки

Залежно від ситуації та стану жінки, у якої виявлено таку пухлину, призначають медикаментозне лікування або хірургічне видалення — міомектомію. Другий варіант потрібен у тих випадках, коли міома провокує кровотечі, спричиняє біль, здавлює сусідні органи, жінка планує вагітність або ж гормональне лікування не дає ефекту.

В клініці Оксфорд Медікал таку операцію проводять методом лапароскопії, який передбачає невеликі проколи на черевній стінці, через які хірург отримує доступ до міоми. А для відновлення після хірургічного втручання є комфортабельні палати (одно- та двомісні), де досвідчений медперсонал доглядає та допомагає пацієнткам.

Щоб потрапити на прийом до спеціалістів клініки, записуйтесь за телефоном або через форму зв’язку на сайті.

Реклама

Міома матки: сучасні методи діагностики та лікування

Джерело: bilyayivka.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua