В Ізмаїльському районі небезпечно купатися в озері Ялпуг через вміст кишкових паличок

26 червня 2026 р. 12:10

26 червня 2026 р. 12:10


В Ізмаїльській районній державній адміністрації та Дунайському басейновому відділі відокремленого підрозділу санітарної охорони територій та на видах транспорту ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомили, що 19 червня 2026 року фахівці відібрали проби води з озера Ялпуг у селі Озерне, передає Бессарабія.UA .

За результатами лабораторних досліджень встановлено, що вода в озері Ялпуг поблизу села Озерне не відповідає вимогам наказу МОЗ України від 02.05.2022 р. «Про затвердження Гігієнічних нормативів якості води водних об’єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення» щодо санітарно-мікробіологічних показників. Зокрема, індекс лактопозитивних кишкових паличок перевищив 70 тисяч КУО/дм³ при допустимій нормі не більше 5 тисяч КУО/дм³.

У зв’язку з цим, щоб запобігти виникненню інфекційних захворювань серед населення, жителям рекомендують не купатися в озері Ялпуг.

Також мешканців села Озерне закликають не використовувати воду з озера для господарсько-побутових та інших потреб до покращення її санітарних показників.

В Ізмаїльському районі небезпечно купатися в озері Ялпуг через вміст кишкових паличок

Джерело: bessarabia.ua