Знесені в Полтаві пам’ятники привезли до Спадщанського лісу

26 липня 2024 р. 19:48

26 липня 2024 р. 19:48


Монументи Пушкіну й Ватутіну вивезли з Полтави 24 липня. Вони поповнили колекцію пам’ятників «Парку тоталітарного періоду» на Сумщині.

Про знесені пам'ятники 24 липня повідомив директор Путивльського історико-культурного заповідника Сергій Тупик.

У Спадщанському лісі кілька років існує «Парк тоталітарного періоду», куди з різних областей України звозять пам’ятники радянським та імперським діячам. Нещодавно цей парк поповнився новими експонатами з Полтави – знесеними пам’ятниками Ватутіну й Пушкіну.

Знесені в Полтаві пам’ятники привезли до Спадщанського лісу

Знесені в Полтаві пам’ятники привезли до Спадщанського лісу

Знесені пам'ятники Ватутіну й Пушкіну

Торік міська влада ухвалила рішення про передачу знесених пам’ятників Пушкіну й Ватутіну музею на Сущині. Передача монументів відбулася 24 липня на базі «Декоративних культур» у Полтаві. Путивльський історико-культурний заповідник узяв на себе витрати з перевезення пам’ятників та відвіз їх на зберігання у «Парк радянського періоду».

Працівник Путивльського історико-культурного заповідника Олексій Рудейко говорить, що транспорт для перевезення монументів заклад винаймав самостійно та взяв на себе усі витрати, а «Декоративні культури» надали вантажників. Пам’ятник Зигіну музейники також хотіли б забрати для експозиції у Спадщанському лісі, проте щодо нього домовленостей з містом не було.

Знесені пам'ятники Ватутіну й Пушкіну

Як у Полтаві з’явилися й потонули в історії пам’ятники Зигіну, Ватутіну та Пушкіну

Століття імперської, а потім радянської «окупації» не були безслідними для українців й залишили по собі чимало маркерів у публічному просторі. Найяскравішою подією декомунізації для Полтави стало знесення пам’ятника Леніну. У 2014 році терпець полтавців увірвався, тому громада власними силами знесла постамент радянському ідолові. Відтоді ж й триває дискусія про майбутнє подібних Леніну пам’яток у цьому місті.

Сьогодні Полтава поступово позбавляється монументів кривавим російським та радянським діячам, проте дехто досі говорить, що «це наша історія, яку потрібно пам’ятати і шанувати». Цей процес має назву деколонізація.

Російська пропаганда зображує Олексія Зигіна «визволителем» Полтави від нацистів, проте мало хто знає, що він так і не доїхав до міста, підірвавшись на міні.

Миколу Ватутіна уявляють блискучим воєначальником, який доклав зусиль до перемоги в Другій світовій війні попри те, що у цій же війні він свідомо нищив українських солдатів, які пліч-о-пліч з ним билися з німцями.

А Олександр Пушкін для багатьох залишається геніальним поетом і навіть рядки про те, що «Херсон – полуденный край России» не відлякують шанувальників його творчості. Банер саме з цією цитатою торік розвішували окупанти у Херсоні.

Старший науковий співробітник Державного архіву Полтавщини Вячеслав Сушко, представник Полтавського офісу УІНП Олег Пустовгар та директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко розповіли ЗМІСТу правду про діячів, історію встановлення пам’ятників на їхню честь у Полтаві та чому вони були нав’язаними пропагандою псевдогероями. Читайте матеріал за посиланням .

Знесені в Полтаві пам’ятники привезли до Спадщанського лісу

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua