«Від перемоги над металевим пам'ятником російським ворогам - до перемоги над рашистами!»: Трофименко дякує всім, хто спонукав владу знести пам’ятник матросам

18 вересня 2024 р. 08:59

18 вересня 2024 р. 08:59


Пряма мова.

13 вересня 2024 року у Кременчуці відбулася історична подія - депутати міської ради на засіданні позачергової сесії прийняли рішення про демонтаж пам'ятника матросам дніпровської флотилії.

Активно просувала цю ідею відома місцева громадська діячка Валентина Трофименко.

Вона констатувала, що у 1918-1919 роках ці матроси вбивали жителів Кременчука у боротьбі за встановлення радянської влади.

При цьому В.Трофименко зазначала, що пам'ятник їм був встановлений радянською владою з назвою російською мовою.

«10 років при нинішній владі міста громадськість Кременчука боролася за знесення цього пам'ятника ворогам України, двічі виносячи це питання на засідання міської ради.

Але влада і депутати порушували Закон України про декомунізацію і рішення про демонтаж не приймали…

У цьому 2024 році громадськість знову поставила перед владою Кременчука вимогу виконати вже два закони: про декомунізацію і деколонізацію…

Гриценко Юрій Васильович дав інтерв'ю в Кременчуцькій газеті, що пам'ятник може існувати, якщо йому змінити ідеологію і дати нову назву…»,- каже пані Трофименко.

Вона вказує, що в противагу Ю.Гриценку стали громадські активісти – члени громадських організацій  «АТО-Майдан-Кременчук», ветерани російсько-української війни, добровольці, Спілка офіцерів, редактор газеті Олег Булашев, який друкував статті В.Трофименко з назвою «Кременчук не пустять в Європу з пам'ятниками Кременчука», краєзнавець Євген Бергер, кореспондент «Візиту» В'ячеслав Плаксій, з передачею учителя-історика Олександра Кириченка про пам'ятник.

«Головне - це підтримка населення! Одним словом дякую!

Рішення 13 вересня було прийнято, дякуючи керівнику Полтавської обласної військової адміністрації Філіппу Проніну, працівникам департаменту культури і туризму Полтавської ОВА, Українського інституту національної пам'яті і куратору від інституту Олегу Пуставгару, які спонукали владу Кременчука виконати закони України про декомунізацію і деколонізацію.

Разом від перемоги над металевим пам'ятником російським ворогам до перемоги над рашистами в російсько-українській війні!»,- сказала В.Трофименко.

Нагадаємо, Від гіпсового - до залізного: історія пам’ятника матросам у Крюкові, навколо якого точаться дискусії про демонтаж

У Кременчуці пам՚ятник матросам Дніпровської флотилії демонтують і відправлять на зберігання

Пам'ятник матросам у Крюкові: чекають висновків фахівців

«Незвіданий Кременчук»: мова про долю одного із найскандальніших пам’ятників нашого міста – пам’ятника російським матросам Дніпровської флотилії

Пам’ятник матросам у Крюкові може залишитися, але дуже змінитися

Секретар міськради Гриценко стосовно долі пам’ятника матросам у Крюкові: «Може існувати»

Кременчуківка Валентина Трофименко вийшла на одиночний пікет під стінами Кременчуцької міської ради

Клим Соколов

Відео Ігоря Борисевича

«Від перемоги над металевим пам'ятником російським ворогам - до перемоги над рашистами!»: Трофименко дякує всім, хто спонукав владу знести пам’ятник матросам

Джерело: kg.ua