вологість:
тиск:
вітер:
Конотопа вже мало! Як у Кременчуці відьом топили
«Відьми – норовливий народ: роблять не так, як їх просять, а так, як їм заманеться».
17 вересня у Міському палаці культури кременчужанам представили виставу режисера-постановника Дмитра Рачковського «Конотопська відьма».
У анонсі вистави глядачам обіцяли яскраву авторську постановку відомої сатирично-фантастичної повісті українського класика. Переконливу гру талановитих акторів. Букет емоцій та вражень. І все це було.
Чомусь чимало людей переконані, що «Конотопська відьма» - то дітище відомого містика, нашого земляка Миколи Гоголя. Та не тут то було сатирично-фантастична повість українського письменника Григорія Квітки-Основ'яненка, написана в 1833, а опублікована в 1837 році. Ось з того часу невелике містечко Конотоп, що на Сумщині, асоціюється з нечистю.
Та повернемось до вистави «Конотопська відьма», яку вчорашнього вересневого вечора кременчуцькому глядачу представив творчий колектив Modern Theatre.
Попри те, що саме цю постановку артисти привозять у Кременчук не вперше, то глядачів у залі було не мало. Не аншлаг, та все ж.
Запрошуючи на свою виставу, колектив Modern Theatre зазначає: «Відьми – норовливий народ: роблять не так, як їх просять, а так, як їм заманеться».
Ось цього вечора на сцені МПК вони і робили, що хотіли. І не завжди їх діяння були направлення на створення чогось доброго, позитивного.
Та і їм же дісталось, точніше не лише представницям нечистої сили, а всім жінкам Конотопа, яких підозрювали у відьмацтві.
Дощів не буде три місяці – винні відьми, тож їх треба топити.
Такий вердикт від новопризначеного сотника Забрьохи.
«Будем відьом топити» , - його слова гучно лунали в залі МПК.
Протягом всієї вистави просліджується сюжетна лінія про цих двох невдах — сотника Забрьоху та писаря Пістряка. Отримавши владу в Конотопі, вони влаштовують полювання на відьом. Топлять жінок, а одна виживає, бо таки є відьмою. І клянеться помститися…
Далі мститься на очах всього залу і на додачу на очах секретаря міської ради Кременчука Юрія Гриценка і першого віцемера Володимира Пелипенка, який вересневий вечір вирішили присвятити саме «Конотопській відьмі».
Та все, як завжди на нашій благодатній українській землі, добро перемагає зло.
Зійшли нанівець і Забрьоха, і Пістряк. І навіть повітряна тривога, яка почалась під час спектаклю не завадила акторам швидко зіграти фінал і відпустити глядачів чи в укриття, чи по домам.
А тим часом про благодійну складову – під час спектаклю збирали кошти на потреби ЗСУ, а саме 116-тої окремої бригади територіальної оборони.
До речі, уже 7 жовтня артисти Modern Theatre представлять у Кременчуці спектакль «Вій» за мотивами Миколи Гоголя.
Світлана Павленко
Фото авторки
Джерело: kg.uaНовини рубріки
У Гадячі під час ДТП постраждав велосипедист
21 січня 2025 р. 11:07
Квартиру родини чиновника ТЦК в Полтаві планують вилучити: перше рішення суду
21 січня 2025 р. 10:55