Полтавська облрада підтримала План перемоги: двоє депутатів виступили з сумнівами

29 жовтня 2024 р. 12:47

29 жовтня 2024 р. 12:47


Двоє депутатів висловили сумніви щодо Плану перемоги, а опісля облрада підтримала текст документа більшістю голосів.

29 жовтня Полтавська обласна рада зібралася на позачергову сесію, аби підтримати звернення до Президента України, Парламенту та міжнародних партнерів щодо підтримки Плану перемоги. На засіданні його підтримали 63 депутати. Два обранці утрималися, чотири не голосували.

Голосуванню передувало нетривале обговорення, під час якого кілька депутатів висловилися щодо винесеного на голосування питання. Першим взяв слово Микола Корецький, сказавши, що підтримає План перемоги, проте вбачає проблему в обмеженнях для Української православної церкви московського патріархату:

«Сьогодні продовжують закривати церкви. От неділю тому закрили кафедральний собор у Кременчуці, де я, як депутат Полтавської обласної ради від партії “Батьківщина”, кожну неділю з 2014 року ходив на служби, молився разом із нашою паствою за ЗСУ, за тисячі наших воїнів [...].

Звичайно, я проголосую за це звернення, тому що треба підтримати нашого президента. Але я розумію, що всі ці звернення, як зайцю стоп-сигнал, тому що треба звертатися, люди добрі, до Бога. Нам треба повернутися до Бога. А ми граємося в брязкотіння зброєю, що завгодно, але ми не звертаємося до Бога, ми не просимо в нього допомоги. Робимо все, що завгодно, ми граємося, хто кращий, хто гірший. А в результаті ситуація така, що лізуть і лізуть на терени нашої України [...]. Я закликаю не займати церкву, треба звертатися до Бога, а не шукати зброю й вбивати, вбивати й вбивати наших бідних нещасних солдатиків».

Нагадаємо, що в липні 2023 року Полтавська облрада проголосувала за звернення до Верховної Ради щодо обмеження церков УПЦ, чий центр управління знаходиться в Росії. Згодом Верховна рада ухвалила закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, які пов’язані з російською церквою. Їм дали час, щоб позбутися зв’язків із Росією.

Наступним на засіданні сесії Полтавської обласної ради виступив депутат Микола Кульчинський. Спочатку він нагадав, що облрада не проголосувала за звернення щодо посилення роботи стосовно українських полонених та звернення до національних товариств Червоного Хреста, хоч це, на його думку, мало сенс через перебування центрального правління організації під впливом Росії.

«Сьогодні я сумніваюся, чи доцільно. Можливо, доцільно в сенсі опосередкованого тиску на суспільство тих держав, до яких ми звертаємося. Але більше я б хотів, аби ми ухвалили звернення до президента з вимогою про створення Уряду національної єдності, а на сьогодні вже й Уряду національного порятунку. Це те, чого від нас чекають громадяни України й зокрема й Полтавщини.

Бо всім стає очевидно, що ситуація на фронті є для нас негативною й пряму відповідальність за це несе Президент України, головком Сирський. А особливо президента, який розформовував Генеральний штаб і знімав Валерія Залужного. Через те Уряд національної єдності – це зараз те, що дало б нове дихання українському суспільству й нову віру в перемогу. Бо сьогодні вона значно похитнулася й скоро всі наші чоловіки призовного віку будуть інвалідами. Зокрема оці 4 тисячі інвалідів призовного віку раптом опинилися інвалідами за декілька місяців.

Звичайно, підтримаю План перемоги Президента України. Окрім допомоги партнерів, для перемоги потрібні внутрішні зміни, зокрема Уряд національної єдності. І це було б справжнє звернення, бо люди цього чекають. А це звернення мені трошки нагадує в авральному режимі комуністичні часи: так, ми всі хочемо перемоги, усі підтримаємо зусилля президента в цьому напрямку, але є внутрішнє: за нас ніхто воювати не буде і має бути стабілізована внутрішня ситуація з нашим народом [...]. А в дієвості цього нашого звернення я сьогодні глибоко сумніваюсь».

Після завершення виступу голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький сказав, що, підтримуючи план президента, облрада звертається до своїх колег представників органів місцевого самоврядування країн-партнерів, аби посилити комунікацію з цього питання.

Нагадаємо, що План перемоги також підтримали Полтавська та Гадяцька міські ради. Шестеро полтавських депутатів проігнорували голосування.

Полтавська облрада підтримала План перемоги: двоє депутатів виступили з сумнівами

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua