вологість:
тиск:
вітер:
На території майбутньої Полтавської ВЕС завершують дослідження польотів птахів
На Полтавщині будуватимуть вітрову електростанцію. Напередодні фахівці почали досліджувати вплив ВЕС на місцевих птахів і нині завершують роботу.
Про це повідомили на сайті ДТЕК 28 жовтня.
Орнітологічні дослідження на території майбутнього вітрополя Полтавської ВЕС проводили, щоб оцінити і мінімізувати вплив роботи станції на птахів та кажанів. Процес детальних досліджень триває рік, щоб охопити весь річний цикл життя птахів: міграція, гніздування, виведення пташенят.
Перший етап дослідження, який провели наприкінці 2023 року, свідчить про відсутність критичних факторів, які б завадили будівництву електростанції.
Нині орнітологи завершують дослідження, що дасть змогу планувати та розташовувати енергетичні об’єкти з дотриманням всіх природоохоронних норм. Детальний звіт про це очікують на початку 2025 року.
Також ДТЕК продовжує виконувати роботи з проєктування енергетичних обєктів, проводить геологічні вишукування та спостерігає за вітром.
Полтавська ВЕС: скільки витратять на будівництво
На території Глобинської громади планують звести п’ять підстанцій та вітротурбін. Компанія отримала технічні умови на підключення до енергосистеми України.
Нині тривають перемовини з власниками землі для подальшого будівництва на цій території п'яти підстанцій 330 кВ та вітротурбін. Розпочати будівництво планують у 2027 році. Вартість вітроелектростанції становить 976 млн доларів , з них – 638 млн доларів планують залучити як кредитне фінансування.
Перевагами вітроенергетики є швидкість будівництва, розосередженість турбін та пік генерації у період найбільшого попиту. Проєкт будівництва майбутньої ВЕС на Полтавщині розробили для розв’язання проблеми в енергосистемі України та залучення «зеленої енергетики».
Над проєктом будівництва нової електростанції (ВЕС) почали працювати у 2020 році, але через повномасштабну війну роботи призупинили більш ніж на рік.
До ідеї будівництва вітрової електростанції на Полтавщині повернулися торік. Міський голова Глобиного Станіслав Джусь говорить, що ВЕС дозволить покрити дефіцит електроенергії не тільки в громаді, а й загалом у східному регіоні.
На засіданні архітектурно-містобудівної ради фахівці розглянули детальний план територій за межами населених пунктів громади, які хочуть відвести під ВЕС.
Будувати електростанцію хоче компанія ДТЕК. При розробці плану врахували розташування населених пунктів, мережу доріг, природно-заповідні території, інженерні мережі (газопроводи, лінії зв’язку), охоронні території тощо.
Джерело: zmist.pl.uaНовини рубріки
Від ляльок до віршів: у Кременчуці відбувся захід "Бібліотекарі мають талант"
30 жовтня 2024 р. 21:19