Працівники ДСНС провели рольову гру з першої психологічної допомоги у Кременчуцькому спортивному ліцеї ім.Піддубного

08 листопада 2024 р. 22:36

08 листопада 2024 р. 22:36


По завершенню усі обговорили результати проведеної активності та поділились власними емоціями та враженнями.

Сьогодні у Кременчуцькому спортивному ліцеї ім.Піддубного було проведено теоретично-практичне заняття з формування навичок надання психологічної допомоги в умовах надзвичайних дій.

Заняття було глибоко практичним та багатограним. Навчання відбулося в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" за ініціативою першої леді Олени Зеленської та реалізації проєкту "Пункт психологічних практик".

Першим взяв слово провідний інспектор ВЗНС та НПЗ Кременчуцького РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області Владислав Дяченко, який розповів правила поведінки під час пожежі у закладах чи квартирах, нагадав правила поводження з різними видами вогнегасників та попередив про мінну небезпеку і наголосив на алгоритмі дій при знаходженні будь-яких підозрілих та невідомих речей в умовах сьогодення.

Працівники ДСНС провели рольову гру з першої психологічної допомоги у Кременчуцькому спортивному ліцеї ім.Піддубного

"Думаю, ви запам'ятали, одне саме головне правило - я його не чіпаю. Будь це набій, граната, міна і ще щось. Також до цього асортименту можу додати ще саморобні вибухонебезпечні предмети, це можуть бути замасковані звичайні іграшки, машинки, якісь сумки, це також може бути. Тому що зараз через наше місто проїжджають різні люди інших областей і ніхто не знає точно, що вони можуть з собою привезти та де залишити. Якщо у багатьох є онуки, можливо, діти, нагадуйте, говоріть про це, бо це зараз дуже актуально, про безпеку знати, як діяти в тій чи іншій ситуації", - підсумовує Владислав Дяченко.

По закінченню власного виступу він передав слово своїй колезі Тетяні Ватульовій, психологині відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Полтавській області, яка розповіла про основні принципи надання першої психологічної допомоги.

Працівники ДСНС провели рольову гру з першої психологічної допомоги у Кременчуцькому спортивному ліцеї ім.Піддубного

"Існує декілька кроків. Перший "Роздивись" - тому, що у нас завжди є вибір: кому я готовий надати допомогу, а кому я не готовий. Другий "Слухай" - перша психологічна допомога це не говоріння, це вислуховування. Ми вислуховуємо не тільки вухами, а й очима, серцем і душею. Третій - "Об'єднай" - основне завдання помічника об'єднати людину, яка потребує допомоги, з тими послугами, інформацією, рідними. Це об'єднання, яке людина потребує. Можливо, це якісь організації, які надають допомогу. Відкрити кризовий центр, де надають допомогу, або, можливо, це інформаційний центр, де люди можуть дізнатися якусь інформацію стосовно того, хто знайшовся", - розповідала психологиня.

Працівники ДСНС провели рольову гру з першої психологічної допомоги у Кременчуцькому спортивному ліцеї ім.Піддубного

Після теоретичного обґрунтування першої психологічної допомоги вона запропонувала практичну рольову гру для усіх присутніх.

Тетяна Ватульова запросила 10 осіб задля ситуативної моделі.

"Стався ракетний удар. І дітей, яких знайшли на місці події та направили в цю школу, тому що тут безпечне місце. У них при собі немає ніяких речей, ні інформації про своїх близьких. І треба організувати надання першої психологічної допомоги цій групі. До нас будуть підходити працівники цієї школи, вони називаються помічники. Тут не важливо, яка освіта, який є попередній досвід. Ви просто граєте ролі" , - роз'яснює вона.

Присутні, що погодились взяти участь у рольовій грі виклались на усі 100. По завершенню усі обговорили результати проведеної активності та поділились власними емоціями та враженнями.

А власне Тетяна Ватульова продемонструвала модель поведінки з погляду свого багаторічного досвіду. Спостерігати за справжнім професіоналом було дуже цікаво та пізнавально.

У підсумку заходу директор Кременчуцького спортивного ліцею ім.Піддубного Олександр Кириченко висловив загальну думку.

"Наш заклад з самого початку війни займається прийняттям і розміщенням евакуйованих дітей і дорослих, тому практично вже третій рік ми маємо великий досвід розміщення, забезпечення усіх необхідних цих дітей та цих працівників і постійно ми підвищуємо свою кваліфікацію. Тому у нас була пропозиція в черговий раз з початком нового навчального року зустрітися з працівниками державної служби з надзвичайних ситуацій, опрацювати деякі алгоритми дій пов'язані з безпекою взагалі в закладі з побутовою безпекою. Ну і взагалі, вирішуємо питанням, які на сьогодні нас спіткали у цей час війни. Крім того, сьогодні був присутній працівник оперативної служби ДСНС і штатний психолог служби ДСНС, яка провела певні ігрові моменти, показала рольові ігри на практиці. Я хочу сказати відверто, що ми реально знаємо, що ті люди, які брали участь сьогодні у цій конференції, у цій зустрічі, вони безпосередньо готові надавати і допомогу, і надають цю допомогу, і працюють з дітьми, і практично профіль нашої роботи відповідає тим вимогам, про які казали працівники ДСНС" , - підсумовує він.

Після проведеного заходу усі присутні були задоволені отриманими результатами.

Дарина Убийкінь

Відео Микити Ліцкевича

Працівники ДСНС провели рольову гру з першої психологічної допомоги у Кременчуцькому спортивному ліцеї ім.Піддубного

Джерело: kg.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua