вологість:
тиск:
вітер:
На екскурсії до ВЦВК приїздять гості зі всієї України
Початок листопада став щедрим на гостей Всеукраїнського центру вишивки та килимарства. Групи дорослих і дітей завітали до нас, щоб доторкнутися душею до мистецтва, на власні очі побачити решетилівську вишивку «білим по білому» та решетилівські рослинні килими, а ще зробити під керівництвом наших майстринь перші спроби у цих ремеслах.
Приміром, група працівників галузей освіти та культури з Кременчуцького району була приємно вражена побаченими вишивкою та килимами.
Наші гості з цікавістю слухали розповідь заступника директора з культурно-освітньої роботи Аллу Кісь про діяльність Центру, відомих решетилівських майстрів, про вишивальні традиції нашого краю та різних регіонів України, а також про славнозвісні решетилівські рослинні килимами, два з яких представлені у світових організаціях — ООН та Раді Європи.
Алла Володимирівна познайомила гостей з експонатами Виставкової зали, де є не лише решетилівські сорочки «білим по білому» та пастельних кольорів, які притаманні Полтавській області, а й вишиті по мотивах гадяцької (теж Полтавщина), чернігівської, подільської, снятинської, поліської, волинської народних сорочок.
Увагу наших гостей привернули корсетки, спідниці (такого крою вбрання колись носили українські жінки), а ще ексклюзивна вишита плахта за мотивами тканої буковинської плахти. Гості також відвідали майстерні.
На завершення екскурсії заступник директора Рокитненської гімназії з дошкільним структурним підрозділом виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Світлана Абросімова сказала: «Нам у вас дуже сподобалося. Розповідатимемо дітям про те, що мистецтво повинне розвиватися всупереч війні, що українські традиції потрібно зберігати і примножувати, необхідно долучатися до української культури. А такі прекрасні, витончені роботи ваших майстрів повинно бачити на власні очі якомога більше людей».
Надія Дмитренко, яка працює бібліотекарем, у захваті висловилася: «Ваші вироби — краса невимовна. Велике дякую всім вам за такі дивовижні роботи, за золоті руки, за розумні голови, що ви не забуваєте минувшину, зберегли наші прадавні ремесла, робите все для того, щоб люди любили наше українське, не забували традиції наших пращурів, щоб ми гордилися тим, що ми українці, пишалися своєю культурою. Я дуже люблю наші культурні надбання, все, що пов’язане з цією галуззю, у якій працюю. «У мене мама дуже гарно вишивала, сестра вишиває, тож для мене вишивка — це те, що нагадує рідну мамину хату, все те, що дороге людині. Дай Бог вам всього тільки хорошого і успіхів на професійній ниві».
Людмила Дядченко, провідний редактор ВЦВК
Джерело: resh.newsНовини рубріки
Демидівські школярі пройшли мовний квест
12 листопада 2024 р. 18:32
Полтавщину відвідав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко
12 листопада 2024 р. 18:32