вологість:
тиск:
вітер:
Розслідування корупції у ВЛК в Полтаві продовжили до 2025 року
Слідчим знадобилося більше часу для розслідування ймовірної схеми у військово-лікарській комісії з Бахмута, яка працювала в Полтаві.
11 листопада Октябрський районний суд продовжив терміни розслідування до 15 лютого 2025 року.
До суду з клопотанням звернувся старший слідчий Полтавського районного управління поліції. З матеріалів справи відомо, що кримінальне провадження мало резонанс. Також, через значну кількість підозрюваних, епізодів та тяжкість злочину закінчити розслідування не вдалося.
Тепер слідчим необхідно:
- оглянути інформацію отриману із банківських установ щодо руху коштів на картках;
- виконати ухвали слідчого судді й оглянути речі і документи Національної служби здоров`я України, «Хелсі Україна», «Нової Пошти» й проаналізувати отриману інформацію;
- отримати висновки судових почеркознавчих експертиз, а також призначити інші експертизи, щодо підписів та почерку виконаних на медичних документах;
- отримати висновки медико-соціальних експертиз й призначити інші судові експертизи щодо встановлення груп інвалідності;
- вирішити питання про повідомлення про підозру іншим фігурантам та розв'язувати питання про обрання їм запобіжних заходів;
- встановити причетних до можливої схеми, які могли нею скористатися тощо.
Що відомо про справу
Керівниця евакуйованої до Полтави військово-лікарської комісії з Бахмута могла отримати 50 тис. грн і 50 доларів за фейкову інвалідність замовникам.
За даними слідства, посадовиця у травні могла отримати конверт з грошима та список з пʼяти людей, яким мала зробити висновки про інвалідність. Згодом, Міжрайонна МСЕК Бахмута у Полтаві підписала акт огляду МСЕКом без номеру та дати. Згідно з висновками, чоловіки зі списку отримали третю групу інвалідності.
27 червня посадовиця могла підписати висновки про повторний огляд та встановлення 2-ї групи інвалідності «замовникам». Ці документи могли використати для отримання відстрочки від мобілізації .
Як працювала можлива схема
За даними СБУ, «клієнтам» могли видавати висновки про фіктивну наявність інвалідності за підписом голови МСЕК. Довідку могли видавати без фактичної присутності військовозобов'язаних та проходження ними медичної комісії.
Серед їхніх, ймовірно, клієнтів були мешканці Полтавщини, Вінниччини, Дніпропетровщини, Одещини та ті, хто виїхав з тимчасово окупованих територій. Вартість «послуги» могла становити до 200 тис. грн для однієї людини.
У ході проведених обшуків за місцями роботи та проживання учасників схеми вилучили:
- документацію, що підтверджує протиправну діяльність;
- копії документів військовозобов'язаних;
- поштові накладні та конверти, в яких надсилали документи і гроші;
- банківські картки;
- комп'ютерну техніку та мобільні телефони.
Ймовірній організаторці схеми повідомили про підозру у вимаганні та отриманні хабаря. З матеріалів справи відомо, що правоохоронці задокументували ймовірну видачу фіктивних висновків понад 40 людям.
Коли мова зайшла про відсторонення від посади, підозрювана та адвокати з клопотанням слідчого не погодилися. Попри це, суд відсторонив підозрювану від посади.
Джерело: zmist.pl.uaНовини рубріки
У Сухорабівці відкрили книжкову виставку до Дня Гідності та Свободи
15 листопада 2024 р. 18:34
Як полтавці можуть полегшити зимівлю безпритульних тварин
15 листопада 2024 р. 18:24
«Не зупиняйся, врятуй ще одного»: історія фельдшера Пігулки
15 листопада 2024 р. 18:12