вологість:
тиск:
вітер:
На Лівобережжі Кременчука провели енергетичний аудит будинків
Оновлені дані застосовані для нарахувань умовно-постійної частини плати двоставкового тарифу «Полтаватеплоенерго» з 1 жовтня 2024 року.
У жовтні 2022 року на баланс ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» передали окремо технологічне обладнання для виробництва теплової енергії у Кременчуці. Після цього із споживачами лівобережної частини нашого міста були укладені договори на надання послуг з теплопостачання за діючими тарифами підприємства. Основним аргументом застосування даних тарифів було те, що виробництво теплової енергії на сьогодні забезпечує газова котельня. Тобто використовується той же технологічний процес, що і для споживачів «Полтаватеплоенерго» в інших містах та селищах.
На підприємстві діє двоставковий тариф, який і запровадили для споживачів лівобережної частини Кременчука. Одна із складових цього тарифу - умовно-постійна частина, яка сплачується упродовж року. Визначається вона, згідно з пооб'єктним тепловим навантаженням.
Від моменту передачі технологічного обладнання до початку опалювального сезону, через обмаль часу, підприємство не мало можливості з'ясовувати шляхи визначення теплових навантажень для житлових будинків Лівобережжя Кременчука. Тому, для визначення умовно-постійної частини тарифу використало дані теплових навантажень, що були сформовані та діяли на зруйнованій російськими ракетами ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» (попередній надавач послуг).
Утім надані значення теплових навантажень на житлові будинки Кременчука не мали підтвердження ні розрахунками, ні проєктною документацією. Для їх уточнення у 2023 році із загальної кількості приєднаних житлових будинків підприємство сформувало 23 групи ідентичних будинків за наступними ознаками: рік забудови, будівельний об’єм, матеріал огороджуючих конструкцій, поверховість тощо.
В кожній групі житлових будинків, схожих за характеристиками, за середніми показниками, вибрали один або два еталонних житлових будинки, для яких замовили та виготовили звіти з енергетичного аудиту «Розрахунок теплового навантаження на потреби опалення житлового будинку».
Використовуючи дані проведених техніко-економічних розрахунків теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій еталонних будинків, що відображені в звітах та визначені в них питомі витрати теплової енергії на потреби опалення, як базовий аналітичний матеріал, були визначені теплові навантаження для кожного будинку групи, з урахуванням виявлених змін в їх конструктивних елементах.
Для нетипових житлових будинків, які за своїм характеристиками не були включені до жодної з груп, та які збудовані та введені в експлуатацію до 2000 року, теплове навантаження на опалення визначалось, згідно з чинним нормативним документом КТМ 204 України 244-94 «Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні».
Розраховані теплові навантаження були покладені в основу річного плану виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, надання послуг із постачання теплової енергії та постачання гарячої води при формуванні тарифів на 2024/2025 рік та застосовані для нарахувань умовно-постійної частини плати з 1 жовтня 2024 року.
В результаті проведеної роботи, загальне теплове навантаження на опалення житлових будинків Лівобережжя Кременчука зменшилось на 13,7%.
Зауважимо, підприємство відкрите для внесення обґрунтованих змін в показники теплового навантаження і готове розглянути інші варіанти його визначення та провести коригування в разі надання:
- проєкту будівництва будинку, в якому визначене проєктне навантаження;
- індивідуального Енергетичного паспорту, розробленого за ініціативою співвласників житлового будинку (ч. 9 ст. 7 Закону «Про енергетичну ефективність будівель»).
Також зауважимо, що зараз у Кременчуці співвласниками житлових будинків, які дійсно прагнули визначити теплове навантаження своїх житлових будинків, з урахуванням впровадження енергоефективних заходів та внесення змін в огороджувальні конструкції будівель, виготовлено 11 індивідуальних енергетичних паспортів, розроблених сертифікованими енергоаудиторами. Визначені в паспортах навантаження враховані підприємством при виконанні розрахунків тарифів та нарахувань умовно-постійної частини плати.
Новини рубріки
Як полтавці можуть полегшити зимівлю безпритульних тварин
15 листопада 2024 р. 18:24
«Не зупиняйся, врятуй ще одного»: історія фельдшера Пігулки
15 листопада 2024 р. 18:12
У Решетилівці збирають окопні свічки для війська
15 листопада 2024 р. 18:07