Полтава отримає до мільйона євро на сонячну електростанцію для котельні

20 листопада 2024 р. 13:49

20 листопада 2024 р. 13:49


Швеція профінансує покращення системи централізованого теплопостачання в Полтаві.

Про те, що у місті з'явиться сонячна електростанція, повідомили на платформі NEFCO 19 листопада.

У Полтаві згодом розпочнуть проєкт у сфері централізованого теплопостачання, що фінансують за рахунок гранту від Швеції в розмірі до 1 млн євро.

Основні складові проєкту – встановлення сонячної електростанції з акумуляторними батареями, сонячних колекторів та теплових насосів в окремій котельні. Це дозволить розподіляти тепло між 94 котельнями Полтави попри відключення світла та забезпечити стабільним опаленням містян.

Виконання робіт контролюватиме «Полтаватеплоенерго», які обслуговує значну частину населення міста. Очікують, що проєкт принесе щорічну економію енергії, водночас покращуючи ефективність, комфорт і якість повітря для жителів Полтави.

Нагадаємо, що на Полтавщині облаштували дві установки для виробництва електроенергії.

Облаштування когенераційних установок триває. В області завершили встановлення двох, ще кількома займаються фахівці. Раніше ЗМІСТ писав, що на сесії 8 листопада Полтавська міська рада виділила «Полтаваобленерго» 31 млн грн на запуск когенераційних установок.

Когенераційні установки для Полтавщини

Полтава отримає шість додаткових установок для виробництва електроенергії та тепла.

Міська рада підписала меморандум з урядом Німеччини, який гарантував надати громаді шість когенераційних установок. Їх доставлять до Полтави під час цього опалювального сезону.

Спеціальні установки різної потужності нададуть «Полтаватеплоенерго» для роботи котелень під час відключень світла. Для їхнього отримання Полтавська міська рада мала підписати Меморандум між Полтавською міською радою, Полтавською обласною радою та німецькою агенцією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Організація підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини. Основні напрямки роботи компанії в Україні – економічний розвиток та енергетика.

Як працює когенерація?

Когенераційні установки виробляють електроенергію в першу чергу для власного споживання. Це дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень світла. Крім того, вироблена установками електроенергія може надходити в мережу для інших споживачів, що зменшить дефіцит в енергосистемі у пікові години.

Фото порівняння різних систем електропостачання. Джерело: viessmann.ua

Таке обладнання має на меті замінити ресурс теплоелектростанцій, які зазвичай виробляють тільки електроенергію. Тепло, що утворюють при цьому, безцільно втрачають. Натомість когенераційні установки більш екологічні системи живлення, бо для них потрібно менше палива.

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, когенераційні установки отримали теплопостачальні підприємства більшості областей України.

Очікують, що запуск у роботу всіх цих установок потужністю від 50 кВт до 1500 кВт забезпечить стабільне теплопостачання для понад 1 млн мешканців багатоквартирних будинків та близько тисячі соціальних об'єктів попри відключення світла.

Нагадаємо, що громади Полтавщини шукатимуть місця під будівництво малих електростанцій.

Полтава отримає до мільйона євро на сонячну електростанцію для котельні

Джерело: zmist.pl.ua