вологість:
тиск:
вітер:
«Полтаватеплоенерго» переходить на «зелену енергію»
NEFCO профінансує проєкт переходу на альтернативні джерела енергії для «Полтаватеплоенерго». У Гельсінкі, у штаб-квартирі NEFCO, між «Полтаватеплоенерго» та Північною екологічної фінансовою корпорацією як менеджером фонду програми: «Підтримка централізованого теплопостачання «Швеція — Україна» (SUDH), було підписано угоду про надання гранту.
Про це повідомили у пресслужбі обласного підприємства.
Угоду підписали виконувач обов’язків генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олег Мізік, керуючий директор NEFCO Тронд Мое та старший радник NEFCO і менеджер програми SUDH Ронні Нільссон. Також були присутні віцепрезидент NEFCO із Зеленого переходу у Східній Європі Ульф Бойо, фінансовий радник NEFCO Олексій Капустинський, представниця консалтингової компанії AFRY Євгенія Каранда, а також на відеозв’язку перебував представник Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) Йохан Віллерт.
Підписана угода передбачає надання грантових коштів у сумі до € 800 000.
Програма SUDH «Швеція — Україна» Підтримка централізованого теплопостачання» була створена NEFCO та Швецією з метою підтримки енергоефективного теплопостачання в Україні. SUDH пропонує фінансування саме довгострокових проєктів.
NEFCO як менеджер програми з підтримки централізованого теплопостачання «Швеція — Україна» (SUDH) профінансує проєкт, що складається з двох головних компонентів:
— сонячна електростанція та акумуляторна батарея для головного офісу «Полтаватеплоенерго»;
— сонячні колектори та геотермальні теплові насоси на одній із котелень підприємства, а також індивідуальні теплові пункти для 2-х багатоповерхівок, підключених до котельні.
«Це дозволить створити гнучку у роботі, орієнтовану на потреби систему централізованого теплопостачання з автоматизованою подачею та терморегуляцією у залежності від зовнішньої температури. При цьому газові котли покриватимуть потребу в теплопостачанні лише у періоди пікових навантажень, — йдеться у повідомленні. — Такий перехід на альтернативні джерела енергії та ширше запровадження енергоефективних технологій дозволять підприємству скоротити залежність від електрики і природного газу, а це запорука стабільної роботи обладнання навіть у випадку блекауту».
Михайло ЧУБ , Решетилівщина.UA
Джерело: resh.newsНовини рубріки
Піщанські школярі вивчають правила дорожнього руху
21 листопада 2024 р. 14:05
У Полтаві встановили скульптуру загиблому воїну Юліану Матвійчуку
21 листопада 2024 р. 13:43
У 2025 році на закупівлю пасажирських вагонів виділено 4,4 млрд грн
21 листопада 2024 р. 13:37