вологість:
тиск:
вітер:
Фоторепортаж з відкриття скульптури «Бобер» у Полтаві
20 листопада минуло півтора року з дня загибелі військового й депутата Полтавської міської ради Юліана Матвійчука. У пам’ять про захисника відкрили мініскульптуру бобра.
У День Гідності та Свободи 21 листопада біля Полтавського театру ляльок відкрили мініскульптуру. Цього дня віддати шану подвигу захисника прийшли рідні, побратими та небайдужі полтавці.
Дружина полеглого військового Лілія Матвійчук говорить, що ідея такого варіанту вшанування памʼяті з’явилася у неї близько року тому. Для створення скульптури не випадково обрали бобра: під цим позивним Юліан Матвійчук боронив Україну у найгарячіших точках фронту. Бобер був його так званою «тотемною» твариною. Автором скульптури став Павло Рудаков з Полтавщини.
Окрім цього бобер допоможе у доступній формі розповісти про подвиг Юліана Матвійчука дітям, які відвідують театр ляльок.
Ким був Юліан Матвійчук
Чоловік був активним громадським діячем та палким патріотом України. У 2013 брав участь у подіях Революції Гідності, де заснував Полтавську сотню самооборони. Після Майдану полтавець вирішив продовжити боротьбу, але уже на фронті, тому доєднався до формування полку «Азов». З 2014 по 2015 він захищав Україну на сході на посаді заступника командира артилерійської батареї полку.
Після повернення з війни оборонець продовжував вести активне громадсько-політичне життя й був депутатом Полтавської міської ради. Також він став головою Полтавської міської організації ВО «Свобода».
Окрім цього Юліан Матвійчук був членом наглядової ради ГО «Збережемо Полтаву» і разом з колегами працював заради захисту та збереження пам’яток міста.
З початком повномасштабного вторгнення полтавець долучився до підрозділу аеророзвідки «Соловей» 116 окремої бригади територіальної оборони. Він зарекомендував себе як гідний воїн та вірний присязі захисник України.
За словами командира підрозділу Ігоря Скляра, «Бобер» – найкращий аеророзвідник на Мар’їнському напрямку. Він нищив ворогів з безкомпромісною впевненістю та рішучістю віртуозними влучаннями та виведенням дронів із зони дії ворожих РЕБ.
16 травня торік стало відомо , що під час виконання бойового завдання на Донеччині Юліана Матвійчука разом з побратимами атакував російським снаряд. Він влучив у бліндаж, а воїни опинилися під завалами. Їм вдалося врятуватися, проте Юліан Матвійчук дістав тяжкі поранення й потрапив у лікарню. 20 травня аеророзвідник відійшов у засвіти в лікарні.
У серпні молодшому сержанту Матвійчуку посмертно присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Джерело: zmist.pl.uaНовини рубріки
Де в Кременчуці завтра вимикатимуть світло (Планові відключення)
23 листопада 2024 р. 18:44
Остап’євські школярі підтримують військових листівками
23 листопада 2024 р. 18:10
Фінляндія виділяє 20,5 млн євро на підтримку української освіти
23 листопада 2024 р. 17:42