вологість:
тиск:
вітер:
Чи нашкодила річці Псьол гідрологічна засуха
Бездощова погода протягом трьох місяців значно вплинула на річку Псьол. Відсутність опадів призвела до зменшення рівня води. Цього літа ми були свідками гідрологічної посухи.
— Таким Псьол я не бачив/не бачила дуже давно , — таку фразу можна було почути між гадячан.
Й справді, цього літа від спеки потерпали не лише люди, а й все навколо. У тім числі й річки. За останніми даними (оприлюдненими у жовтні) Регіонального Наповнення руслових водосховищ на річці Ворскла в середньому становило – 93%, на річці Псьол – 96%.
На річках області тривала дуже низька осіння межень, середньомісячні витрати води були нижчими за критерії маловоддя та становили 5% на Сулі, 20% на Пслі та 20% на Ворсклі.
Надія на підвищення рівня води була на осінній період та й він не порадував дощами. Нині вже майже кінець листопада, незабаром розпочнеться зимовий період.
— Цього року Псьол дуже обмілів. Я знаходив такі місця, де взагалі не було води або сантиметрів 10. Там де колись було глибоко, вод було по пояс, — розповідає Сергій Литвиненко , викладач Луганського національного університету імені Шевченка.
Коливання рівня води — це природний процес
Сергій Литвненко розповідає, більше шкодять річкам не посухи, а гідрологічні споруди, які на них будують. Вони спричинюють цвітіння води, порушують русла та міграцію риб та нерест та зупиняють течію річки. Зміни русла річки, антропогенними чинниками, знищують традиційні місця нересту і середовище існування багатьох видів риб та інших водних організмів. Тож зниження рівня води не приносить такої шкоди, як греблі та гідроелектростанції.
— Хоча рівень води упав, не варто боятися, що річка взимку промерзне. Риби будуть зимувати у зимувальних ямах. Їхня глибина близько чотирьох метрів, тож зниження рівня води не може зашкодити зимівлі. Звісно, там де були чотирьох метрові ями, вони стали в глибину на три метри, але це все одно не зашкодить рибі. А ось ікру риби відкладають на мілководді — щоб вона могла прогріватися на сонці, — говорить науковець.
Тож катастрофічної ситуації Сергій Литвиненко не бачить — коливання рівня води це природний процес.
Новини рубріки
Де і чому у нагірній частині міста відсутня вода
24 листопада 2024 р. 09:48
Під Кременчуком горів приватний будинок
24 листопада 2024 р. 09:48
Ігро_Math та штучний інтелект: Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія дивувала на виставці
24 листопада 2024 р. 09:48