вологість:
тиск:
вітер:
Росіяни випустили пів сотні дронів з прикордоння: ППО працювала на Полтавщині
Уночі оборонці неба збивали дрони у дев’яти областях України, серед них – Полтавщина.
У ніч на 4 грудня ворог атакував керованою авіаційною ракетою Х-59/69 із повітряного простору Курської області, 50-ма «Шахедами» та безпілотниками інших типів. Райони пусків – російські Приморсько-Ахтарськ, Орел, Міллерово.
Станом на 9:00 підрозділи зенітних ракетних військ, РЕБ та мобільних вогневих груп збили 29 ворожих БпЛА. ППО працювала у Київській, Харківській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Донецькій областях.
18 безпілотників локаційно втрачено, один вийшов з підконтрольного повітряного простору у напрямку тимчасово окупованої території.
ЗМІСТ писав , що інтенсивність курсування ворожих «Шахедів» над Полтавщиною зростає, як і можливість зустріти їхні залишки десь в області.
Повітряні Сили ЗСУ відстежують їхній рух у режимі реального часу й подекуди виявляють рух одразу 5-9 дронів у складі груп, що можуть летіти областю. Ворожі атаки відбиває протиповітряна оборона, але віднайти усі збиті дрони може не вдаватися. Окрім цього, у статистиці фігурують локаційно втрачені дрони.
Рятувальники пишуть, що російські ракети та БПЛА залітають набагато далі лінії фронту, а їхні залишки можна зустріти в населених пунктах кожної області України.
Як діяти, якщо бачите збитий дрон
Навіть збиті «Шахеди» лишаються небезпечними. Вони можуть містити нерозірвані боєприпаси й реагувати на кроки поблизу через спеціальні датчики. Через це до них не можна наближатися.
Уламки дронів забруднюють довкілля, тож якщо людина пораниться гострими краями «Шахеда», можливе інфікування. Їх не можна забирати як трофеї, металолом чи зберігати вдома через токсичність матеріалів та можливу вибухову загрозу.
ЗМІСТ писав , що безпілотники, які саджають на території області можуть бути небезпечними. Оскільки росіяни встановлюють на них датчики цілі, які спрацьовують, коли до них наближається людина. Після цього відбувається вибух, а людина може залишитися без кінцівок чи загинути.
Заступник начальника вибухотехнічної служби поліції Полтавщини Артем Бондаренко радить не наближатися до безпілотників та негайно викликати фахівців, які знешкодять пастку. Такі дрони часто трапляються у полі, лісі, лісосмугах, пляжі тощо.
Нагадаємо, що на Полтавщині знищили «Шахед», в якого дорогою закінчився бензин.
Джерело: zmist.pl.uaНовини рубріки
Стрілецька справа та пілотування дронами: у Полтаві проведуть нові тренінги для цивільних
04 грудня 2024 р. 18:02