Зарплати, ремонти, ліки. Як у Полтаві розподілили гроші на медицину у 2025 році

27 грудня 2024 р. 18:32

27 грудня 2024 р. 18:32


У Полтаві створили комплексну програму «Здоров’я Полтавської громади». Вона об’єднує всі наявні цьогоріч заходи на підтримку медицини в місті.

Програму ухвалили 28 голосами депутатів під час засідання сесії Полтавської міської ради 27 грудня. За словами директора міського Департаменту охорони здоров’я Сергія Котова, комплексну програму створили , вивчивши досвід Львова, Вінниці та інших громад. Її розробляли, спираючись на дані про потреби лікарень та обсяг отриманих цьогоріч коштів за програмою медичних гарантій.

Мережа галузі охорони здоров’я Полтавщини на момент формування бюджету на 2025 рік налічує 9 медзакладів. Три лікарні приєднали за підсумками реорганізацій до інших закладів.

Гроші на медицину Полтавської громади: головні цифри

Усього в програму на 2025 рік закладають 498 млн 430 тис. грн . З них 472,9 млн грн передбачені на розвиток і підтримки галузі.

Як розподілили фінансову підтримку комунальних медзакладів на 359,8 млн грн:

  • на зарплати – 54 млн грн (15% від загальної суми видатків);
  • на медикаменти та перев’язувальні матеріали – 130 млн грн (36%) – видатки зростуть на понад 40 млн грн у порівнянні з 2024 роком;
  • на харчування – 45 млн грн (12%) – видатки зростуть загалом на 10 млн грн;
  • на послуги з утилізації медичних відходів та медичну інформаційну систему Helsi – 9 млн грн;
  • на оплату комунальних послуг – 100 млн грн (28%) – зростання видатків на 30 млн грн;
  • на пільгові медикаменти – 20 млн грн;
  • на виплату пільгових пенсій – 1,3 млн грн.

Оновлювати матеріально-технічну базу лікарень будуть, спираючись на ресурс 109 млн грн. Сергій Котов зазначив, що лікарні мають значно більшу потребу, проте можливості виділити кошти обмежені.

Закладені на охорону здоров’я кошти менші в порівнянні з 2024 роком, коли на галузь виділяли 558 млн грн, а капітальні видатки були вдвічі більшими – 223 млн грн.

У 2025 році продовжать фінансову підтримку центру ПМСД Терешківської сільської ради. Для цього закладають 3,5 млн грн.

На проведення МРТ і КТ обстежень пацієнтів коштом громади закладають 10,5 млн грн, що на 1,7 млн грн більше за планові показники 2024 року.

На ці гроші планують забезпечити 5,2 тис. обстежень. Збільшення видатків пояснюють здорожчанням вартості послуг підрядника на чверть. Ситуацію ускладнює те, що комунальний МРТ у першій міській лікарні зламався через перенавантаження.

Також 650 тис. грн закладають на КТ-обстеження. За словами Сергія Котова, це неповна потреба, адже у 2025 році запрацює апарат у дитячій міській лікарні.

До комплексної програми «Здоров’я Полтавської громади» увійде й профілактика, діагностика й лікування інсультів. На 2025 рік ДОЗ закладає 8 млн грн. Це на 1 млн грн менше, ніж у 2024 році, адже перша лікарня має запаси препаратів.

Присвячений репродуктивному здоров’ю розділ програми отримає 3 млн грн. Ці гроші витрачатимуть на вакцинацію проти вірусу папіломи людини, закупівлю препаратів антирезусного імуноглобуліну та гормональне обстеження жінок із непліддям.

На дитячу ортодонтію потреба на 2025 рік становить 2,5 млн грн. Це менше на мільйон, ніж виділяли цьогоріч, з огляду на залишки матеріалів та три вакантні посади в дитячій лікарні за цим фахом. Середня вартість послуги становить 310 грн (на рівні цього року).

ДОЗ вдвічі урізав кошти на пільгове зубопротезування на наступний рік і визначив потребу на рівні 1,5 млн грн, мотивуючи це тим, що є державна програма, яка фінансує допомогу.

Також 3 млн грн перерозподілили на розділ програми щодо підтримки громадського здоров’я і профілактики хвороб.

Нагадаємо, що четверту міську лікарню Полтави хочуть включити до спроможної мережі. Медзаклад може стати одним із пріоритетних на фінансування після приєднання Полтавської ЦРЛ.

Зарплати, ремонти, ліки. Як у Полтаві розподілили гроші на медицину у 2025 році

Джерело: zmist.pl.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua