вологість:
тиск:
вітер:
«Моя Полтава»: Олексій Чухрай став почесним громадянином
85-річний композитор пісні «Моя Полтава» мешкає у місті.
Олексій Чухрай написав гімн Полтави, що зберігається більше 50 років. 27 грудня визнаний Почесним громадянином Полтавської громади. Про це відомо з сесійного засідання.
Олексій Чухрай: життєвий шлях
Олексій Чухрай народився 1939 року. Він – заслужений діяч мистецтв України, член Національної Спілки композиторів України. Митець написав десятки пісень, які нині виконують народні і заслужені артисти України, аматорські колективи, дорослі та діти.
Свого часу композитор вступив до вечірньої музичної школи у Полтаві. З першого разу вступити до музичного училища не вдалося, тож довелося служити в армії. Службу він проходив в оркестрі Полтавського артилерійського училища. Якось побачив вірш «Я влюбился в некрасивую» і написав на нього музику. Так народилася перша пісня Чухрая.
У 1974 році він написав пісню «Моя Полтава». Вона стала візитівкою Полтави і на конкурсі в Москві визнана кращою.
Понад двадцять пісень Чухрая виконала Раїса Кириченко. Серед них «Дівочий сон», «Доля у нас — два крила», «Синьоокі солов'ї», «Мамина пісня» тощо.
Як учитель, полтавець виховав понад сотню баяністів.
«Олексій Іванович не терпить кон'юнктури, свято береже традиції народного мистецтва, глибоко переживає кризу сучасної української естради, йому боляче спостерігати, як на яскраві вогні шоу-бізнесу злітаються, мов нічні метелики, пісні-одноденки», – пишуть «Українські пісні».
Моя Полтава
Зазвучала «Моя Полтава», коли Олексієві Чухраю було 35. На річницю він планував авторський концерт у театрі імені Гоголя. Автор назвав одним із поетичних рядків своєї найпопулярнішої пісні: «А без Полтави я жити не можу». Саме Чухрай написав музику на вірш Анатолія Драгомирецького «Моя Полтава».
Розпочався концерт зі звучання фрагмента «Моєї Полтави», а за ним – виконання «Гімну Полтави» на слова Леоніда Вернигори:
Джерело: zmist.pl.ua«Інакше й не могло бути в такий день: автор співав свою любов рідному місту, якому присвятив більше десяти музичних творів. Він лише на кілька хвилин вийшов на сцену, щоб привітати полтавців зі святом, хоч аудиторія оплесками й намагалася втримати Олексія Івановича надовше. На запитання ведучої концерту, заслуженої журналістки України Неллі Даниленко про те, де ще, окрім Полтави, міг би жити композитор, також відповів коротко: про це, мовляв, уже сказано у назві концерту».
Новини рубріки
31 грудня та 1 січня у Полтаві тролейбуси працюватимуть у звичному режимі
28 грудня 2024 р. 19:36
Уряд дозволив бронювання священників
28 грудня 2024 р. 18:26