вологість:
тиск:
вітер:
Незламність Гадяччини: історії, які об'єднують
Журналісти Гадяч.City у своїй роботі щодня доводять: навіть серед темряви, смутку та невизначеності є місце для надії, перемог і добрих справ. Редакційні матеріали не лише інформують, а й змінюють життя громади на краще, надихають і підтримують.
Курси з FPV-дронів: інвестиція у майбутнє громади
Один із таких прикладів став матеріал про навчання зі складання та пілотування FPV-дронів у Сергіївській громаді. Завдяки інформуванню населення, інформаційний матеріал став поштовхом до розвитку нових навичок серед молоді.
Молодь не лише опанувала технології, але й здобула практичні навички, які вже застосовують у повсякденному житті та волонтерській діяльності. Наприклад, кілька учасників курсу долучились до розробки корисних пристроїв для потреб громади, а зібрані дрони використовуються для моніторингу сільськогосподарських угідь і навіть допомоги ЗСУ. Це не лише технологічний прорив, але й підтримка обороноздатності України, адже дрони стали незамінними помічниками на фронті.
Благодійні заходи: не здаватися попри все
Матеріал про благодійний захід у ліцеї імені Шевченка, де зібрали майже 20 тисяч гривень для ЗСУ, став яскравим прикладом незламності громади.
Що вже говорити про благодійний забіг «Гадяцьке сафарі», який відбувся на території Великобудищанської громади й згуртував Україну, адже у заході взяли участь як діти, так і дорослі з різних куточків України.
Представник, співорганізатор та учасник заходу Владислав Головко зазначив: "Я думав, що людей буде менше, а виявилося, їх більше. Особливо радує, що серед учасників було багато молоді. Саме молодь, яка в наші часи показує свою активність і бажання до розвитку, є надією на майбутнє країни. Такі заходи об’єднують людей, нагадуючи нам про те, що навіть у складні часи важливо не лише виживати, але й розвиватися, підтримуючи одне одного.
Забіг показав, наскільки важлива згуртованість і єдність суспільства в умовах війни. Це події, що допомагають тримати зв'язок між тилом і фронтом, а також підтримувати бойовий дух та оптимізм серед мирного населення".
Це лише маленька частинка прикладів того, як українці об'єднуються заради допомоги захисникам, показуючи, що руки опускати не можна навіть у найважчі часи. Адже підтримка ЗСУ — це справа кожного.
Окрім висвітлення інформації, журналісти Гадяч.City активно долучаються й допомагають закривати волонтерські збори на потреби захисникам.
Спортивні досягнення, які надихають
Спортивні досягнення гадячан не лише знайомили світ з маленькою громадою, а й доводили, що нами можна пишатися.
Яскравий приклад досягнень каратистів з Краснолуцької та Великобудищанської громад, які крок за кроком здобували маленькі перемоги в Україні, а віднедавна увійшли до складу національної збірної України. Саме Дарина Довгополик з Краснолуцької громади здобула перше місце на Національному чемпіонаті з кіокушинкай карате, виборовши кубок і золоту медаль. Це досягнення забезпечило їй місце у збірній України, і у травні 2024 року представила Гадяччину на Європейському кубку в болгарському місті Варна.
Її успіх є яскравим прикладом того, як наполегливість і праця допомагають здійснювати найсміливіші мрії. Спортсмени доводять, що Гадяччина має талановитих і перспективних каратистів. Ці перемоги не лише прославляють громаду, а й надихають молодь працювати над собою та досягати вершин.
Паралімпійська бронза: приклад незламності
Ще один яскравий приклад у спорті: уродженець Петрівки-Роменської Роман Данилюк став бронзовим призером у штовханні ядра на паралімпійських іграх у Парижі. Романові вдалося штовхнути ядро на 16,11 метра, що дозволило йому посісти третє місце.
«Вдячний усім, хто йде зі мною по шляху до моїх спортивних перемог! Дякую Збройним силам України, завдяки вашій сміливості й силі, ми, спортсмени, можемо прославляти Україну на спортивній арені!» – зазначив Роман Данилюк у своєму Фейсбук.
Шлях до цієї нагороди був сповнений викликів: від тривалих виснажливих тренувань до участі у численних змаганнях, де він загартував свою витримку та навички. Його успіх не лише є свідченням сили духу, але й показує важливість підтримки громади, яка допомагала на кожному етапі. Тепер він став прикладом для багатьох, хто прагне досягти своїх мрій, попри труднощі.
Новий дім для чотирилапих
Тема безпритульних тварин є актуальною для гадячан вже не один рік. Волонтери щодня знаходять покинутих тварин на вулицях, у лісі, на дитячих майданчиках, а іноді навіть отримують дзвінки з проханням забрати тварину. Однак можливості зооволонтерів обмежені. Допомагаючи безпритульним, вони не лише лікують тварин, а й намагаються повернути їм довіру та шанс на нове життя. Щодня публікуючи на офіційних сторінках у Facebook інформацію про збір коштів на ліки, їжу, або про пошук нових господарів, хто зміг би прихистити.
Тому торік журналісти Гадяч.City запустили спільний з ГО по захисту прав тварин " Врятуйте наші душі " м. Гадяч проєкт "Прихисти". У рамках цієї акції ми двічі на місяць знайомили вас із чотирилапими, які шукають новий дім.
Публікація про чотирилапих друзів, які шукають нову родину, стала порятунком для багатьох тварин. Завдяки висвітленню цих історій, не одна безпритульна тваринка знайшла люблячих господарів.
Художниця з Гадяччини претендує на Шевченківську премію
Історія Віри Баринової-Кулеби з Римарівки, яка потрапила до списку претендентів на Шевченківську премію, підкреслює культурний потенціал Гадяччини. Її творчість, пронизана глибокими національними мотивами, вражає і надихає.
Її роботи, серед яких серія живописів на тему української історії та побуту, викликали схвалення експертів і глядачів. Наприклад, полотно "Батьківський край" отримало визнання за виразну палітру і глибокий символізм. Колеги та шанувальники її творчості відзначають, що Віра Баринова-Кулеба своїм мистецтвом пробуджує в людях гордість за рідну землю і прагнення до збереження культурної спадщини.
Пам’ятник Олені Пчілці: приклад єдності
Журналісти Гадяч.City не лише висвітлюють важливі матеріали, а й долучаються до зборів. Один з таких – збір коштів на встановлення пам'ятника Олені Пчілці.
Проєкт ініціювала редакція медіа «Рідний край. Газета Гадяцького земства» , яку свого часу редагувала Олена Пчілка, а також мережа гіперлокальних медіа Район.in.ua — Національна мережа гіперлокальних медіа за підтримки відділу культури і туризму Гадяцької міської ради.
Пам’ятник планують встановити поруч із будівлею редакції, де працювала Олена Пчілка. Він стане ключовим елементом нового культурного простору, де постать Пчілки буде представлена без стереотипів і спотворень, які створила радянська пропаганда. Цей простір задумано як осередок для просвіти, натхнення та розвитку спільнот.
Старт збору коштів на пам’ятник Олені Пчілці у Гадячі викликав жваве обговорення серед громади. Адже у місті, звідки родом громадська діячка, немає ЖОДНОГО їй пам‘ятного знаку. Українці не вміють цінувати своїх людей. І хай Гоголя, і Ріпина росіяни присвоїли собі давно, до інших українських громадських діячів росіяни підбираються нині, а когось нівелюють і стирають про них згадки. Й до, зокрема, Олени Пчілки.
Так, 2017 року в Москві перевидали «Український народний орнамент» Олени Пчілки, не вказавши авторства. Згадка про Олену Пчілку є лише у передмові до книги , а от бібліографія вже не містить посилань на першоджерело [в бібліографії не зазначено авторство О.П. Косач], хоча орнаменти взято саме з нього. Натомість у виданні зазначено :
«Этот труд, написанный на основе анализа вышивок Волынского Полесья, стал одной из первых работ, посвященных орнаментике народного творчества Малороссии» ( «Ця праця, написана на основі аналізу вишивок Волинського Полісся, стала однією з перших робіт, присвячених орнаментиці народної творчості Малоросії» ).
Алея пам’яті загиблих захисників
Відкриття алеї загиблих захисників у Гадячі — це не просто меморіал, а місце, де живе пам’ять. Хоча реалізація цього проєкту була непростою через різні погляди громади та влади, результат об’єднав людей і став важливим символом шани та вдячності.
Переглянути обговорення питання встановлення Алеї пам'яті у Гадячі можна тут .
Нові горизонти для жінок Гадяччини
Також ми публікували історії жінок, які освоїли "нежіночі" професії. Вони руйнують стереотипи та відкривають нові можливості. Ці приклади надихають інших ламати бар’єри та досягати успіху там, де раніше це здавалось неможливим.
Громадянське суспільство разом із міжнародними партнерами підтримує жінок, даючи їм можливість змінювати своє життя й впливати на розвиток країни вже сьогодні. Один з таких проєктів — «Навчання заради змін», що допомагає жінкам опановувати нові професії й ставати рушійною силою в новій Україні.
Екологічні зрушення
Знищення понад 900 стихійних сміттєзвалищ у Полтавській області — це значний крок до збереження довкілля. Журналісти Гадяч.City нагадують громаді про важливість дбати про природу, яка є нашим спільним домом.
Ці матеріали — свідчення того, що попри виклики та труднощі, завжди є місце для добра, розвитку та натхнення. Завдяки журналістам Гадяч.City, місто змінюється на краще, стаючи прикладом для інших. Однак, щоб стати кращим, громадам все ж потрібно працювати й працювати, а гадячанам гуртуватися й не забувати, що лише разом – ми сила.
- Читайте актуальні новини від Гадяч.City у Telegram-каналі .
- Обговорюйте новини та діліться актуальним в нашій групі Гадяч.City у Facebook .
- Ми також є в Instagram .
- А ще дивіться улюблені інтерв'ю та опитування в TikTok й в YouTube .