вологість:
тиск:
вітер:
У Кременчуці пройшло Велике водосвяття – бажаючих зануритися у Дніпро було дуже мало
Молитва, освячення води та купання у Кременчуці
Сьогодні, 6 січня, у Кременчуці відбулося святкування Хрещення Господнього, центральною подією якого стало Велике водосвяття на Дніпрі.
Вже традиційно віряни зібралися на майданчику поблизу колишнього річкового вокзалу, щоб освятити воду. Люди приходили з ємностями різних розмірів: від невеликих баночок до великих пластикових пляшок.
Перед початком водосвяття від Свято-Миколаївського собору до місця проведення відбулася Хресна хода. Хоругви й ікони несли представники ГО «Соколи Полтавщини». Маршрут ходи, як і в попередні роки, пройшов від собору на вулиці 29 Вересня, через площу Перемоги, вулицю Алітуську (колишню Генерала Жадова) та вулицю Університетську до річкового вокзалу. О 13:00 на причалі розпочалося Велике водосвяття, яке очолив настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Володимир Макогон.
Проповідь отця Володимира
У своїй промові отець Володимир наголосив на значенні свята, закликавши усіх присутніх до спільної молитви.
"Христос охрещується! Вітаємо всіх, хто знайшов у собі сили і мужність у цей нелегкий час прийти на цю соборну молитву. Кожного року у ці дні ми збираємося до спільної молитви. У щирих і відвертих молитвах просимо Бога, щоб він благословив і освятив цю воду. Греки називають її «великою агіасмою», тобто великою святинею. У православ’ї двічі на рік звершується Велике водосвяття: напередодні Богоявлення та безпосередньо у день свята. Ця подія заснована на євангельських подіях, які сталися майже 2000 років тому на річці Йордан, коли Бог вперше відкрився людям у трьох іпостасях: Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий", - його слова.
Отець Володимир також нагадав історію хрещення Ісуса Христа. А саме, що Ісус Христос, досягши 30-річного віку, прийняв хрещення від Івана Хрестителя в Йордані. Після цього з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином, а на нього зійшов Святий Дух у вигляді голуба. Іван Хреститель, хоча спочатку відмовлявся хрестити Ісуса, визнавши його безгрішним, виконав цей обряд, після чого продовжив охрещувати людей, які сповідували свої гріхи вголос .
Протоієрей звернувся до вірян зі словами: "Ми будемо просити Бога, щоб, не зважаючи на наші недоліки, Він за Своїм милосердям і людинолюбством послав благодать і Святого Духа на цю воду. Щоб вона була цілющою, зміцнювала нас у боротьбі проти зла".
Освячення води та занурення
Після освячення частину води вилили у Дніпро, а священники освятили принесені ємності з водою.
Протоієрей Володимир побажав: "Нехай ця вода буде цілющою, зцілює душі та тіла ваших рідних і додає сили у боротьбі з ворогами".
На березі Дніпра були облаштовані місця для купання, чергували рятувальники, медики та правоохоронці. Проте цього року охочих зануритися було значно менше, ніж раніше. З початком повномасштабної війни ця традиція втратила популярність серед містян. За підрахунками рятувальників, до моменту освячення у воду занурилося близько 200 осіб, і люди продовжували підходити.
Ті, хто занурився у крижану воду, зазначали: "Це неймовірні відчуття, які очищують і тіло, і душу".
Багато кременчужан підкреслювали, що беруть участь у цьому обряді щороку і рекомендують іншим спробувати.
Олена Ліпошко
Фото авторки, відео Ігоря Борисевича
Джерело: kg.uaНовини рубріки
Скіфському горщику на Полтавщині нарахували 2 тисячі років: чи вдалося його відреставрувати
07 січня 2025 р. 19:52
СБУ викрила на Полтавщині зловмисницю, яка «злила» локацію базування військових ЗСУ
07 січня 2025 р. 18:42