вологість:
тиск:
вітер:
Полтавська книжкова полиця. Які видання купити, щоб підтримати місцевих авторів
Завдяки програмі «єКнига» можна поповнити свою бібліотеку книгами полтавських авторів. Участь можуть взяти ті, кому виповнилося 18 у 2024 році й хто стане повнолітнім у наступних роках.
Уряд ухвалив постанову про запуск програми «єКниги» у застосунку «Дія». 18-річні українці отримуватимуть по 908 грн від держави. Після оформлення коштів, купити книги потрібно буде протягом трьох місяців у магазинах, які приєдналися до проєкту.
Полтавці теж можуть скористатись цією послугою. Купити книги вийде як на сайтах видавництв, так і в магазинах, які входять до програми.
Чи знали Ви щось про Віталія Запеку, Ольгу Герасим’юк та інших письменників, які родом з Полтавщини? ЗМІСТ розповідає, про полтавських авторів та їхні книги, які можна купити за програмою.
Які сучасні видання полтавських авторів почитати
Сергій Осока – «Нічні купання в серпні» (2022)
Автор у новелах розповідає про дитинство, етапи дорослішання та формування особистості, переповідаючи історії з власного життя. Сюжет книги викликає ностальгію через звичні побутові сюжети.
Сергій (Нечитайло) Осока народився у Великій Багачці. Працював журналістом. Його поетичні твори публікували у регіональних та всеукраїнських часописах. З 2002 року – член Національної спілки письменників України.
Юлія Манойленко – «За соляною горою» (2024)
Це збірка віршів, де авторка висвітлює образи матері, дівчини, яка мріє про майбутнє, і нареченої, що чекає на кохання.
Юлія Манойленко – уродженка села Ждани. Відома українська поетеса і прозаїкиня, членкиня НСПУ, авторка дев'яти книг, лавреатка літературних премій.
Ольга Герасим’юк – «Я повернулася. Люблю» (2022)
Сюжет книги наповнений автобіографічними есеями, тревелогами та оповіданнями, які охоплюють понад десять років життя. Це не тільки збірка подорожніх нотаток, а й роздуми про життя, людей та культуру.
Ольга Герасим’юк народилася у Пирятині. Працювала в друкованій пресі протягом 17 років. Була народною депутаткою 5-го і 6-го скликань. Сьогодні обіймає посаду Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Тамара Гундорова – «Транзитна культура і постколоніальна травма» (2024)
У цій книзі авторка аналізує романи Сергія Жадана, Оксани Забужко та Ліни Костенко, які стали знаковими напочатку 2000-х. Якою була культура між двома Майданами, постколоніальна травма та свідомість – книга про це та інші явища.
Тамара Гундорова – уродженка села Климівка, відома літературознавиця, професорка, членкиня-кореспондентка НАН України. Авторка наукових праць, де досліджує українську літературу XX століття.
Наталка Фурса – «Без сорочки» (2022)
У своїй восьмій збірці авторка продовжує експериментувати зі словом, створюючи вірші. Головна суть книги — це життя, кохання, пошук себе у сучасному світі.
Наталка Фурса народилася у Полтаві. Її вірші друкували в районних, обласних та всеукраїнських газетах. Довгий час працювала за фахом у ЗМІ, редакторкою у видавництвах. Також вона членкиня Національної спілки журналістів України та Асоціації українських письменників.
Віталій Запека – «Цуцик» (2023)
Автор, який пережив події на Донбасі, створив антивоєнний роман. Відвертий погляд на людей ніби збоку. Це історія про війну очима маленького песика, який шукає свою Людину.
Віталій Запека – «Ковбасокрад у Раю» (2024)
Автор поєднує гумор і філософію, створюючи історію, яка змушує задуматися про сенс життя. Віталій Запека у своєму романі розповідає про подорож очима злодюжки, який після смерті потрапляє до раю.
Віталій Запека (позивний «Спілберг») народився у Полтаві. Відомий як письменник, фотохудожник та боєць батальйону «Полтава». Перші оповідання та нариси написав у 2015 році, коли пішов добровольцем на війну. Зараз принципово відмовляється друкувати свої твори російською мовою. У соціальних мережах опубліковано десятки його оповідань та нарисів.
Раїса Плотникова – «Марго та сексот» (2024)
Сюжет книги – про звичайне місто. Головна героїня Марго була не схожа на інших. Яскравість і неповторність виділяють її серед натовпу, але таємний агент ніби тінь буде завжди поруч.
Раїса Плотникова – уродженка Лубен. У 1979 році в районній газеті надрукували першу збірку її віршів. Відтоді поезію та прозу почали видавати в багатьох часописах.
Джерело: zmist.pl.ua
Новини рубріки
Обрали кращого гравця полтавської «Ворскли»
08 січня 2025 р. 19:40
2025 році Полтава планує віддавати без конкуренції підряди на обслуговування ліфтів
08 січня 2025 р. 19:16
У Полтаві 21-річна водійка скоїла ДТП та залишила місце пригоди
08 січня 2025 р. 19:16