вологість:
тиск:
вітер:
МСЕКи ліквідовані. Де в Полтаві працюють експертні команди для встановлення інвалідності
У двох міських лікарнях Полтави, а також п’яти медзакладах обласного рівня працюють експертні команди, які оцінюють повсякденне функціонування людини.
Про це відомо з даних Міністерства охорони здоров’я. Команди лікарів створили замість ліквідованої системи медико-санітарних експертних комісій, які донедавна займалися встановленням інвалідності.
За інформацією МОЗ, експертні команди різних профілів створені на базі наступних лікарень у Полтаві:
- перша міська лікарня Полтави;
- друга міська лікарня Полтави;
- Полтавська обласна лікарня імені Миколи Скліфосовського;
- Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер;
- Полтавський обласний кардіоваскулярний центр;
- Обласний заклад з надання психіатричної допомоги;
- Полтавський обласний онкологічний диспансер.
У першій міській лікарні Полтави три загальнохірургічні експертні команди розпочали роботу з 1 січня. Направлення на оцінку повсякденного функціонування надходитимуть до лікарні через електронну систему, справи ставлять у чергу. Висновок лікарсько-консультаційної комісії не потрібен.
У другій міській лікарні Полтави повідомили , що на базі медзакладу сформували три експертні команди загального профілю. Кожна з них працює по 3 години у вівторок, середу та п’ятницю за наступним графіком:
- перша команда – 9:00 до 12:00;
- друга команда – 11:00 до 14:00;
- третя команда – 12:00 до 15:00.
Кабінети експертних команд розташовані на першому поверсі лікарні. Для отримання інформації можна звертатися до адміністраторки в кабінет 9Б. Телефон: 38 095 075 4216.
На базі обласної лікарні імені Скліфосовського в Полтаві сформували експертні групи за п’ятьма профілями: травматологічним, офтальмологічним, неврологічним, хірургічним та онкогематологічним. До складу команд увійшли 58 лікарів медзакладу.
За деякими з профілів сформували по кілька команд. До прикладу, за травматологічним працюватиме 4 експертні групи. Це потрібно, аби система мала вибір і могла забезпечити його кадрами.
Що зміниться з 1 січня 2025 року:
- команди для оцінювання формуватимуться індивідуально з профільних фахівців, відповідно до потреб пацієнта;
- команда складатиметься з практикуючих лікарів;
- оснащення лікарень дає можливість проводити додаткові обстеження за місцем проходження;
- направлення створюватимуть за показаннями у спеціальній електронній системі. Особисті лікарі та лікарі ВЛК зможуть формувати направлення самостійно, без залучення ЛКК;
- думки кожного з лікарів, які проводили оцінювання, фіксуються в електронному вигляді, рішення ухвалюватимуть спільно;
- при оцінюванні може бути присутній уповноважений представник людини, оцінювання якої проводиться.
Нагадаємо, усі видані МСЕКами Полтавщини довідки до 1 січня 2025 року залишаться чинними до завершення терміну дії. Нові експертні комісії встановлюватимуть чи скасовуватимуть інвалідність на підставі визначених законодавством критеріїв.
ЗМІСТ писав , що керівники медико-соціальних експертних комісій не зможуть займатися встановленням інвалідності з 2025 року. Обласну МСЕК Полтавщини приєднають до лікарні імені Скліфосовського за підсумком реорганізації, а її працівникам запропонують нову роботу.
Джерело: zmist.pl.uaНовини рубріки
У школах Кременчука продовжують замінювати LED-лампи. Хто наступний?
09 січня 2025 р. 18:46