вологість:
тиск:
вітер:
У Полтаві вдруге влаштували акцію проти закриття ЦРЛ (ФОТО)
9 січня біля Полтавської міської ради зібралися працівники й пацієнти Полтавської районної лікарні, аби виступити проти її реорганізації.
Про це повідомила кореспондентка ЗМІСТу з місця події.
Працівниця медзакладу й учасниця акції Олена говорить, що люди виступили проти закриття ЦРЛ, бо після її реорганізації медична допомога для людей з районів буде недоступна:
«Якщо поліклінічну допомогу ще можна буде отримати, то стаціонарів не буде. Також не працевлаштовують працівників. Те, що говорить міська рада, не відповідає дійсності: лікарям пропонують не повноцінні ставки й роботу десь у районах та громадах», – говорить жінка.
Нині учасники акції зайшли до Полтавської міської ради для розмови з Катериною Ямщиковою, проте рішення про реорганізацію лікарні вже ухвалене. Співробітник СБУ пояснив, що воно повʼязане з питанням забезпечення оборони.
Тепер жителі вимагають скликати «не бункерну» сесію міської ради і скасувати рішення про приєднання медзакладу.
Нагадаємо, що попередня акція відбулася 3 січня. Тоді кількадесят людей зранку перекрили рух транспорту вулицею Соборності.
Що каже влада Полтави у відповідь на тези мітингувальників
Ситуацію з реорганізацією лікарні й долею працівників прокоментував директор Департаменту охорони здоров’я Сергій Котов під час брифінгу 3 січня. Він говорить, що варіант приєднання ЦРЛ обрали, аби зберегти роботу принаймні для частини медиків.
«До 4-ї лікарні можна взагалі не прив’язуватися. У нас був інший варіант: нам пропонували ліквідувати ЦРЛ. Але тоді всі 263 людини одразу опинилися б на вулиці. Ми пішли іншим шляхом, щоб більша частина мала шанс на працевлаштування», – говорить Сергій Котов.
Учасники протесту мотивували свою незгоду з реорганізацією тим, при записі до інших лікарень пацієнти потрапляють до великих черг. Сергій Котов розповів, що в Департаменті працюють над тим, аби інші лікарні взяли на себе надання послуг, які раніше забезпечувала ЦРЛ:
«Так склалося, що держава ухвалила рішення передати майно в державну власність, сесія міської ради його підтримала. Люди, яких обслуговували в цьому закладі, перейдуть до інших лікарень. Що там далі буде, я не знаю. Ми оптимізуємо роботу інших лікарень, щоб вони забезпечили ті задачі, дії та рішення, які виконувала ЦРЛ».
Мітингувальники під міською радою говорили, що приїздять із сіл і «прикріплені» до центральної лікарні. Проте система охорони здоров’я дозволяє пацієнтам самостійно обирати, до якого медзакладу звертатися.
Реорганізація Полтавської ЦРЛ
Реорганізацію лікарні розпочали за розпорядженням Уряду у зв’язку з передачею її майна з комунальної в державну власність. Рішення про це ухвалила Полтавська міська рада в листопаді. У результаті зміни майнового стану заклад не може надавати медичну допомогу за ліцензійними умовами. За підсумком реорганізації на базі 4 міської лікарні створять чотири відділення.
Раніше працівники Полтавської ЦРЛ публікували відеозвернення, щоб привернути увагу до реорганізації лікарні. Вони скаржилися на знищення медзакладу та скорочення понад двох сотень працівників.
Працевлаштовувати працівників ЦРЛ планують у медзакладах міського та обласного підпорядкування. Зараз ДОЗ розглядає пропозиції від лікарень.
Джерело: zmist.pl.uaНовини рубріки
Де можна купити бу айфон 13 про 256 гб недорого?
09 січня 2025 р. 21:13
Реабілітаційне обладнання отримають п’ять лікарень Полтавщини
09 січня 2025 р. 19:53