вологість:
тиск:
вітер:
Які основні проблеми галузі освіти бачить на сьогодні віцегубернатор Чубенко і як планується їх вирішувати?
Подробиці.
Про проблеми галузі освіти Полтавщини та шляхи їх вирішення вчора йшла розмова із заступником начальника Полтавської обласної військової адміністрації, професором, доктором юридичних наук Антоном Чубенком, який прийняв участь у програмі «Час розмов» на телеканалі «Візит».
Він назвав три основні проблеми та розповів про шляхи їх вирішення:
І. Безперервність навчання – це один зі шляхів вирішення проблем, які маємо сьогодні через війну, це – ще один спосіб подолання освітніх втрат. Важливо, щоб під час повітряних тривог, коли учні перебувають в укритті, освітній процес не зупинявся.
Для збереження безперервності навчання у разі оголошення сигналу „повітряної тривоги” при Департаменті освіти і науки облвійськадміністрації створено робочу групу, до якої увійшли представники Департаменту, закладів загальної середньої, вищої освіти, ПАНО імені М.В. Остроградського.
Вже відбулося обговорення цієї теми, напрацьовано результати і ПАНО імені М.В. Остроградського наразі розробляє методичні рекомендації для учасників освітнього процесу під час перебування в укритті.
ІІ. Забезпечення учнів здоровим харчуванням. Для ефективної реалізації реформи шкільного харчування область комплексно підійшла до етапів її впровадження. Шлях до успішного реформування шкільного харчування складається з багатьох чинників, а саме: оновлення матеріально-технічної бази харчоблоків закладів освіти, індивідуальне визначення найбільш ефективного для кожного закладу способу організації харчування (самостійно, кейтеринг чи аутсорсинг), визначення моделі організації харчування (базова, опорна, фабрика-кухня), і безумовно – навчені та мотивовані кухарі.
Так, на базі Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Кременчук №1 в 2023 році створено Кулінарний Хаб, вже проведено практичну частину навчання підготовки тренерів (майстрів виробничого навчання з професії "кухар", 22 особи), які в подальшому, у співпраці з територіальними громадами, проводять підвищення кваліфікації працівників шкільних харчоблоків на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. На базі утвореного кулінарного хабу Полтавської області вже пройшли навчання 405 кухарів.
Область активно долучилась до реалізації проєктів модернізації харчоблоків. У 2024 році за рахунок коштів державної субвенції на умовах співфінансування з місцевих бюджетів у 7 закладах загальної середньої освіти проведені будівельні роботи з модернізації харчоблоків на загальну суму понад 100 млн грн. Наразі засновниками закладів освіти активно проводиться робота з виготовлення проєктно-кошторисних документацій та при спрямуванні у 2025 році коштів державної субвенції на модернізацію приміщень харчоблоків буде вжито комплекс заходів для використання цих коштів і як наслідок, ефективного впровадження реформи шкільного харчування в області.
ІІІ. Залучення учнів до фізичної активності. У 2024/205 н.р. розпочато другий сезон проєкту "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги". Перший сезон довів ефективність даного проєкту у популяризації здорового способу життя.
Із 496 закладів загальної середньої освіти області лише 369 сформували 1774 команди з таких видів спорту: волейболу – 646 команд, з баскетболу – 374, футзалу – 535, спортивного орієнтування – 115, чирлідингу – 53, регбі – 28, гандболу – 23.
Також, в рамках програми» «Час розмов» на телеканалі «Візит» журналісти поцікавилися про ситуацію у кременчуцькій гімназії №2, де фірма місцевого депутата Дениса Терещенка півтора року будує укриття, про те, коли очікується перейменування ВПУ №7 у Кременчуцький інженерно-технологічний професійний коледж і що це дасть місту, про ремонт у військовому ліцеї міста та долю військового ліцею у Градизьку, про розвиток Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії та багато іншого.
Про це «Кременчуцька газета» підготує окремі матеріали, а саму програму вже незабаром можна буде побачити на телеканалі «Візит».
Олег Булашев
Джерело: kg.ua