вологість:
тиск:
вітер:
Усі підприємства Полтавщини з бронюванням втратять статус критичних (НОВІ ПРАВИЛА)
Після 28 лютого всі підприємства та установи Полтавщини втрачають отриманий раніше статус критичної інфраструктури.
Щоб продовжити можливість бронювання працівників від мобілізації, потрібно відповідати щонайменше трьом критеріям із 8 (раніше їх було 7), а також заново подавати документи.
Про оновлені критерії для отримання статусу критичної інфраструктури розповів заступник директора обласного Департаменту економічного розвитку Андрій Сорочинський під час зустрічі «Діалог влади та бізнесу» 10 січня. До онлайн-заходу долучилися понад 160 представників бізнесу та місцевої влади.
Оновлені критерії для отримання статусу критичної важливості й бронювання на Полтавщині:
- підприємство є великим платником податків: за минулий рік сплатило понад 1,5 млн євро (за середнім курсом НБУ: 1 євро = 43,45 грн);
- підприємство є великим експортером і отримало надходжень в іноземній валюті за звітний податковий рік понад 32 млн євро;
- підприємство є стратегічно важливим за постановою Уряду №83 від 4 березня 2015 року (у сфері оборони, транспорту, агропромислового комплексу, авіапромисловості тощо);
-
підприємство має галузеву або територіальну важливість:
- відповідає одному з критеріїв, встановлених обласною військовою адміністрацією (перелік затверджений розпорядженням начальника Полтавської ОВА від 2 січня);
- підприємство або установа не має заборгованості по сплаті податків, зокрема по ЄСВ;
-
середній розмір заробітної плати на підприємстві за останній квартал становить:
- для комунальних і державних – щонайменше 14 тис. 214 грн;
- для приватних підприємств – щонайменше 20 тис. грн;
- підприємство є резидентом «Дія Сіті» (перебуває в реєстрі резидентів);
-
підприємство є постачальником електронних комунікаційних послуг:
- з використанням мобільного зв’язку, має чистий дохід понад 200 млн грн;
- з використанням фіксованого зв’язку, має чистий дохід понад 20 млн грн.
- відповідає одному з критеріїв, встановлених обласною військовою адміністрацією (перелік затверджений розпорядженням начальника Полтавської ОВА від 2 січня);
- для комунальних і державних – щонайменше 14 тис. 214 грн;
- для приватних підприємств – щонайменше 20 тис. грн;
- з використанням мобільного зв’язку, має чистий дохід понад 200 млн грн;
- з використанням фіксованого зв’язку, має чистий дохід понад 20 млн грн.
За словами заступника директора обласного Департаменту економічного розвитку Андрія Сорочинського, критерій заробітної плати зазнав найбільших змін:
«Раніше рахували середній розмір заробітної плати по регіону. Якщо підприємство за останній звітний квартал виплачувало своїм співробітникам у середньому не менше 14 тис. 214 грн, то воно мало право подаватися на критичність. Наразі це змінено і якщо підприємство належить до комунальної чи державної форми власності, така цифра і лишається. Якщо це підприємство приватної сфери, наприклад, товариство, то мінімальний розмір заробітної плати, помножений на коефіцієнт 2,5, на сьогодні складає 20 тисяч гривень».
За словами посадовця, більшість підприємств та установ Полтавщини подаються на отримання статусу критичності за наступними критеріями:
- відсутність заборгованості по сплаті податків;
- середній розмір заробітної плати;
- внутрішній критерій, затверджений розпорядженням начальника ПОВА.
Під час підготовки пакета документів Андрій Сорочинський рекомендував бізнесу враховувати, що довідку про відсутність заборгованості з платежів податкова готує мінімум 5 днів. Замовити її керівник може через власний кабінет платника податків. Також важливо, що довідка дійсна 10 днів і має бути чинною на момент подачі пакета документів для отримання статусу критичності.
«Якщо ви цього не дотримуєтеся, наприклад, ви великий платник податків, у вас відсутня заборгованість, ви відповідаєте одному з внутрішніх критеріїв, але зарплата не відповідає 20 тисячам гривень, комісія, найімовірніше, не зможе позитивно розглянути заявку. Це треба врахувати», – говорить Андрій Сорочинський .
Крім того, якщо підприємство отримало статус критичної інфраструктури, а рівень середньої зарплати знизився, то воно може втратити можливість бронювання працівників. Подаватися повторно можна буде тільки через 6 місяців.
«Військовозобов’язаний, який має бути заброньований через систему “Дія”, також мати заробітну плату 20 тисяч гривень. Якщо він у якийсь із місяців втрачає цей рівень заробітної плати, то відповідно і підприємство в цілому втратить критичність. Тому потрібно стежити за рівнем заробітної плати по працівниках, яких забронювали».
Нагадаємо, що статус критично важливих не можуть отримувати ФОПи .
Раніше ЗМІСТ писав , що 16 підприємств Полтавщини втратили можливість бронювання працівників.
Джерело: zmist.pl.uaНовини рубріки
У Решетилівській ЦМБ організували «Зимовий вернісаж»
10 січня 2025 р. 17:05
На Полтавщині минулого грудня зареєстровано 11 випадків отруєнь чадним газом
10 січня 2025 р. 16:38