Штраф за підроблений медичний документ: вирок кременчужанину

15 січня 2025 р. 16:30

15 січня 2025 р. 16:30


Судова справа.

Шостого січня 2025 року у Крюківському районному суді Кременчука було розглянуто кримінальне провадження, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 листопада 2024 року, стосовно уродженця Кременчука, громадянина України, із середньою освітою, який одружений, працює ФОП, має двох малолітніх дітей, раніше не судимого, обвинуваченого у вчиненні кримінальних проступків, передбачених ч.5 ст.27 «Види співучасників», ч.1 ст.358, ч.4 ст. 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Суть справи

У квітні 2024 року обвинувачений звернувся до невстановленої особи з проханням виготовити підроблений медичний висновок для оформлення документів для призначення і виплати компенсації фізичній особі, яка надає соціальні пільги з догляду на непрофесійній основі. Він надав анкетні дані, які згодом були внесені до підробленого документа. За виконання послуги обвинувачений заплатив 8 тис 500 грн.

Невстановлена особа виготовила медичний висновок №92 від 3 травня 2024 року, в якому зазначалося про когнітивні порушення у громадянина похилого віку. Документ був підроблений із використанням фальшивих підписів і печаток лікарської комісії Центру первинної медико-санітарної допомоги «ЦПМСД №3».

У червні 2024 року чоловік отримав цей документ і 11 червня 2024 року подав його до Департаменту «Центр надання адміністративних послуг» Кременчуцької міської ради, де виявили підробку.

Визнання вини та покарання

На судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою провину. Він пояснив, що вчинив цей проступок для заощадження часу, хоча його батько мав право на оформлення такого документа в законний спосіб. Чоловік щиро розкаявся та сприяв розслідуванню.

Суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінальних правопорушень і призначив йому штраф у розмірі 1700 грн (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Крім того, обвинувачений зобов’язаний компенсувати судові витрати на проведення почеркознавчих експертиз у сумі 7163 грн 10 коп.

Згідно зі ст. 394 КПК України, вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд м. Кременчук протягом 30 днів з дня його проголошення.

Клим Соколов

Штраф за підроблений медичний документ: вирок кременчужанину

Джерело: kg.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua